Vybrala jsem si špatný obor?

Od: Datum: 13.05.14 22:02 odpovědí: 6 změna: 14.05.14 01:20
Zdravím všechny!
Momentálně mně trápí jedna věc ohledně střední školy. Hlásila jsem se na obor ekologie a životní prostředí. Přírodu mám ráda a zajímám se o ni, takže se zájmem o studium u mně problém nejspíše nebude. Přijímací zkoušky jsem vykonala úspěšně a jako bonus jsem se umístila na druhém místě. Zápisový lístek je již odevzdaný, vše je zařízené... co dalšího bych nyní měla řešit, že ano? Nezaměstnanost! Ještě jsem ani nestihla na školu nastoupit a už mám obavy. Co když jsem si vybrala zrovna ten obor s jednou z nejvyšších úrovní nezaměstnanosti? Samozřejmě že ano... Měla jsem vše více zvážit a podívat se na statistiky. Teď je už bohužel na takové věci pozdě. Bojím se, že skončím bez práce. Vím, za roky studia na střední škole se toho může mezitím změnit poměrně dost, ale nezaměstnanost může i vzrůst a o to je situace horší.
Mám na vás dvě otázky:
1. Vybrala jsem si dle vás na dnešní dobu zcela absurdní obor, jehož smysl je na nulové úrovni?
2. Myslíte, že budu mít v budoucnu nějaké uplatnění a dobrou, stabilní mzdu?
Chtěla bych znát vaše upřímné a objektivní názory.
Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.05.14 22:09

Hele - on to absolvent jakýkoliv SŠ bez praxe nikde nebude mít růžový. Takže chce to umět jazyky, dělat něco během studia a být lepší než ostatní a umět se prodat.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 13.05.14 22:12
avatar

Ahoj, je dobré, že uvažuješ dopředu, ale - nikdo neví, co bude. Koho bude za ty roky, než vystuduješ, nedostatek. Jestli chceš jistotu, studuj strojařinu nebo medicínu. *smich* Jenže to není pro každého... Já třeba dělám SŠ učitelství - a taky jsem si vědoma, že to asi v dnešních dnech není to nejperspektivnější odvětví. Jenže to je obor, kde můžu být dobrá a tím se prosadit. To je můj přístup.

Jestli máš jinou alternativu, která by tě bavila a byla by ralizovatelná, je se o čem bavit. Ale jestli chceš dělat to, kam se hlásíš, jdi do toho. Navíc, pokud jde o střední, důležitá je maturita. A když se pak připravíš na přijímačky, vezmou Tě i na úplně nesouvisející obor, kdybys sis to rozmyslela. Ostatně, pokud Ti rodiče dovolí, klidně můžeš přestoupit i za rok, kdyby Tvé obavy přetrvávaly. Osobně si myslím, že ekologie bude v budoucnu dost důležitá. A při vyšším vzdělání (než středoškolském), snaze a zájmu o obor se uživit dá. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.14 22:20
avatar

1. ano, 2. v oboru ne.

Myslím, že by bylo dobré umět cokoli jiného a tuto "hlavní" schopnost/znalost aplikovat v kontextu ekologie a životního prostředí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janis
Datum: 13.05.14 23:26

Když tě to bude bavit => budeš v tom dobrá => najdeš uplatnění ...

...znám dost lidí s přírodovědou, kteří si žijí dobře, ač "samozřejmě" z klasické lidské nenasytnosti chtějí víc...

...znám dost právníků a podobných, kteří přes vyšší příjmy svou práci upřímně nenávidí a na štěstí jim to nijak nepřidává.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 14.05.14 00:18
avatar

Pokud neskoncic stredni skolou, ale budes pokracovat napr. v oboru Technika prostredi na VS - vzduchotechnika, topeni, alternativni zdroje energie, ochrana ovzdusi...

V takovem pripade mas zamestnani "prakticky jiste" u velkych mezinarodnich firem typu Dalkia a pod. s velice solidnim vydelkem.

-

Samozrejme ale vzdy zalezi na Tvych schopnostech. Nekomu je k nicemu jakakoliv skola. Jasne, ze se samotnou SS moc parady nenadelas.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janickapalicka1
Datum: 14.05.14 01:20

neboj, neco najdes...casem se zamer napr. na Evropskou komisi, udajne maji stale nabirat nove lidi a obor Ekologie bude velmi popularni :) nikdy v evrope neni prace...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.