Svět podle Garpa - věk Percyovic psa?

Od: Datum: 12.05.14 22:19 odpovědí: 2 změna: 13.05.14 00:49
avatar

Brý večer,

konečně jsem si vzpomněl, jaká otázka mě tak strašně trápila, tak se jdu honem zeptat :)

John Irving: Svět podle Garpa. Není ten pes, se kterým se navzájem pokousali, tak trochu moc starej?!

Když bylo Garpovi 5 nebo 6 a byl pokousán, tak psal, že to už dávno nebylo štěně a hraní ho přešlo a byl zlej.. takže by psisku byly 3, 4 roky? Nebo teda o dva míň, než Garpovi. Pak v 16 letech, když šel Garp s Cushie po vyřazení spát do nemocnice a Garp ho pokousal na oplátku, pes už sotva slyšel, sotva viděl, sotva chodil.. takže už tenkrát mu bylo hodně, to by ještě odpovídalo.

S Helenou se vzali někdy v 19 letech, v dalším ději bylo prvnímu synovi Duncanovi deset, takže Garpovi 30.. a tou dobou volal Percymu, aby kondoloval kvůli Cushie, a teprv tehdy Trop umřel.. 28 let?!

Schválně jsem prohledával všechno možné, zdá se, že se nad tím nikdy nikdo nepozastavil.. ovšem tohle by umístilo Tropa do top5-top10 nejstarších zdokumentovaných psů v historii. Uniklo mi něco? Nebo mi uniklo, že to z nějakého důvodu je takhle schválně a úmyslně?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 12.05.14 22:25
avatar

A ten "Svět podle Garpa" je dokument nebo sci-fi? ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.14 00:49
avatar

Román, ale krom tohoto neobsahuje nic neuvěřitelného.

Z důvodu toho, jak jsou v něm některé věci jen nenápadně zmíněny, ale následně propojeny (sesterská uniforma, zápasení, řadicí páka atd) s dalším dějem, tak se právě zajímám, jestli i toto má nějaký skrytý význam nebo smysl.

Samotný Garp při vymýšlení příběhu o psovi (ne tomhle, jiném), který je přivázaný k odstavenému přívěsu na špalkách a denně provokovaný kočkou, povídá manželce, že si ho klidně vymyslí xkrát na různý způsob, nikdy jí třeba neřekne celou pravdu, nebo možná jen její části.. a teprve ve chvíli, kdy bude od začátku do konce příběh pro posluchače naprosto uvěřitelný, bude v dokonalé podobě. (už ji nemám v ruce, nepamatuju se, jak to bylo doslovně) A pak by Irving "opomněl" v knize takovouhle očividně nepravděpodobnou a neuvěřitelnou záležitost jako Tropův věk? :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.