Zkrácený pracovní úvazek v MŠ

Od: Datum: 12.05.14 16:17 odpovědí: 5 změna: 12.05.14 17:59

Dobrý den,prosím o Váš názor a zkušenost,pokud ji máte,zda je možné při výkonu práce učitelky v MŠ pracovat na zkrácený(3/4 neb 1/2) úvazek z důvodu péče o nezl.dítě.Díky...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.14 16:21

jde vsechno , jen te musi vzit

Ohodnoceno: 0x

Od: ivik®
Datum: 12.05.14 16:28

Už mě vzali,jde mi o to,zda MŠ je instituce,která by toto mohla zamítnout z vážných provozních důvodů.

Datum: 12.05.14 17:19

Většinou toto funguje na malých jednotřídních školičkách. Je tam jen jedna učitelka /a ředitelka v jedné osobě/. Dělá s dětmi hlavní program, jde s nimi ven, poobědvají. Pak jde učitelka domů. Na spaní, svačinu a odpolední hry se hodí právě ta druhá, která má ovšem krátký úvazek. Práce se nebojte, není to odpoledne už tak náročné, jako dopolední zaměstnání. Jenom budete mít skutečně malou výplatu. Ale lepší, než nic.

Je to pěkné, že Vás školka potřebuje, ve většině MŠ, aby se nemusela platit další síla, dohlídává školnice nebo kuchařka. Pokud máte MŠ nedaleko bydliště, vyplatí se Vám to. Jestliže byste ale měla někam dojíždět, už by to tak zajímavé nebylo.

Já měla zájem učit vždy na plný úvazek a povedlo se mi to. Ale dneska vidím v nabídce, že některé MŠ skutečně učitelku na zkrácený úvazek hledají. Když Vám to vyhovuje z důvodu péče o děti, proč to nezkusit? Hodně štěstí. Jaga.

Datum: 12.05.14 17:23

Zdravím, máte pravdu, ovšem učitelka se zkráceným úvazkem nemusí chodit jen na odpoledne. S kolegyní se ve směnách střídáme, takže jeden týden mám ranní, další odpolední. Náročné je to dost. Nehledě na to, že jsem s dětmi každý den i na oběd, protože je kolem oběda a hlavně následné hygieny docela lítačka.

Datum: 12.05.14 17:59

I v MŠ určuje pracovní dobu a rozvrh pracovních směn zaměstnavatel. Ten má právo v případě potřeby nařídit práci nad sjednaný úvazek (např. v případě onemocnění jiné učitelky nebo při ošetřování dítěte u jiné učitelky).

Tehdy by zaměstnavatel mohl nařídit práci až do výše stanovené týdenní pracovní doby. Práci by samozřejmě musel zaplatit, ale nešlo by o práci přesčas (takže bez příplatku).

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.