Němčina - modální slovesa, préteritum

Od: Datum: 03.06.14 14:36 odpovědí: 4 změna: 04.06.14 07:54

Dobrý den, kde mám prosím chyby? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.06.14 16:14

(1) u vody/k vodě → an + podst. jméno v příslušném pádě (2) sollen → mít povinnost (zde bych spíše použila wollen)

(3) Der Weg Přídavné jméno se skloňuje jenom v přívlastku. V přísudku/doplňku je nesklonné - základním tvaru (Napsla´s "Cesta byla dlouho")

(4) mögen → mít rád (použila bych sloveso können nebo wollen) Ve větě se způsobovým slovesem stojí infinitiv na konci věty. ... schwimmen und mit der Taucherbrille tauchen Trávit něčím nějakou dobu → v češtině i v němčině bude 4. pád

(5) Na konci/Koncem → Am Ende/Ende naší dovolené → v češtině i v němčině bude 2. pád Slovo das Wetter jsi použila správně, ale já bych napsala jen ..., weil es kalt und windig war.

(6) V druhé větě chybí podmět (hned za spojkou) a přísudek (na konci). Zde bych použila sloveso können

(7) mit dem Boot fahren nebo jen Boot fahren (mit Boot je chyba)

(8) Člun už je myslím jasný, o kachnách se zmiňuješ poprvé. Předložka aus se používá spíše pro vyjádření zevnitř ven.

---- Z obrázku by mělo být vše zřejmé, když tak se ptej.

------- Mohla bych poprosit příště o širší řádkování (1,5 nebo 2)?

doplněno 03.06.14 17:49:

"Hoď" se ještě opravený text, vrátím se a podívám se ti na něj ...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.06.14 20:59

Moc děkuji. V textu musí být těchto 7 modální sloves, tak jsem tam pár vět ještě předělala.

Datum: 04.06.14 07:38

Kdyby to nebylo srozumitelné, ptej se.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.06.14 07:54

Moc děkuji!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.