Katičky na slovíčka

Od: Datum: 12.05.14 15:07 odpovědí: 5 změna: 17.05.14 16:32
avatar

Dobrý den,

nemáte někdo prosím nápad, jak vytvořit doma pomocí něčeho (třeba word, excel) kartičky na učení slovíček? Aby šly vytisknout a pak roztříhat? Potřebuji si udělat slovíčka, ale ručně bych se snad i upsala až k smrti a na PC je to pohodlnější, rychlejší a i hezčí

Prostě stačí obyčejné kartičky slovíčko, z druhé stany překlad a hlavně, aby seděl tisk. Zkoušela jsem najít nějáký programy na slovíčka, ale nic moc. Děkuji za každou myšlenku či nápad a inspiraci.

Děkuji dopředu

Z.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.14 15:12
avatar

Ahoj, za sebe radím udělat ty kartičky klasicky, ručně. Ano, je s tím práce, než se vystřihnou, ale naměřené to máš během chvilky, třeba 3 x 4 cm. Vystříhané taky. Ale co Ti dá nejvíc, bude to, že si ty kartičky ručně napíšeš, protože si to slovíčko lépe zafixuješ do paměti. Vím o čem mluvím, takto jsem se učila slovíčka do angličtiny a němčiny na gymnáziu a později na LF latinské slovíčka. Ale jedině ručně, ty kartičky, i když mě tlačil čas. Toť můj názor.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.05.14 16:36
avatar

Ve wordu se dají tisknout štítky na dopisy, asi bych vybral nějaký vhodný formát, aby to vycházelo na dva sloupečky na stránku, větší písmo, aby to pak šlo přečíst, a na A4 natisknout 8 stran, takže z toho vzniknou kartičky 10.5x7.4. Vytisknout, nastříhat a kartičky přeložit, takže levý a pravý sloupec bude každý z jedné strany.

Kdyby byla vstupní slovíčka někde v databázi nebo v csv souboru/v excelu ve sloupečkách po dvojicích, šlo by to na ty štítky naházet přes hromadnou korespondenci všechno naráz a nemuselo by se to opisovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: 12345*
Datum: 12.05.14 17:29

Já bych neřešila nějaký kartičky, který se ti stejně budou sypat. Normálně si to napiš na papír, na jednu stranu česky na druhou cize, pak si to ohneš zleva doprava a můžeš si zkoušet co umíš, nebo to ohneš zvrchu dolů a můžeš si říct, že se naučíš půlku ted a půlku pak

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.14 14:50
avatar

Dobrý den,

děkuji vám za odpovědi: Jak tak o tom přemýšlím. Obojí má své. Ty kartičky asi udělám ručně, ale i ve wordu. Musím nahrčet do hlavy hodně slovíček. Je fakt, že kartičky mají výhodu - jdou vyřadit ty, které už umíte a tím psaním se to zafixuje. Ale v tom wordu to bude zase rychlejší. Nejraději bych spojila obojí. Každopádně moc díky.

Z.

Datum: 17.05.14 16:32

Pěkný den, ještě připojuji odkaz na stránku, kde se dají učit slovíčka, jedna už tam vložená nebo si vložit vlastní. Nevýhoda je, že ze začátku si tam svých vlastních moc nedáš, musíš se časem k tomu propracovat postupným opakováním slovíček. Jinak je tam ale zkoušení formou poslechu, výběru abcd nebo psaní z češtiny do cizího jazyka a naopak.

https://play.langevo.com/

doplněno 17.05.14 16:33:

Oprava: místo jedna má být jednak.

Ten poslech je jen u slovíček předem tam vložených.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.