Počítaní slevy

Od: Datum: 12.05.14 09:21 odpovědí: 3 změna: 12.05.14 12:27

Zdravim, mam ukol na praxi s kterym si neumim poradit mam udelat slevu z jednoho z mych produktu ktere prodavam ve sve fiktivni firme cena vyrobku je 70 Kč ktery jsem slevil na padesat procent tedy 35 Kč. A otazka je kolik techto produktu po sleve musim prodat aby se mi tato slevova akce vyplatila. Za odpovedi dekuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 12.05.14 10:00

Musíte nejdříve spočítat jaký jsou naklady na výrobu vyrobku, a určit jaký chcete mít získ .A tepr mužeme vám pomoct

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 12.05.14 10:49

To nic neříká, jaké jsou výrobní náklady a kolik je marže? Chci aspoň něco získat, nebo prodělat? Řekněme, že i tak je to ještě výdělečné, takže na jeden prodaný před tím teď musím prodat? zlevněné, ne?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.05.14 12:27
avatar

Pokud byste měl výrobní a režijní náklady řekněmě 40 korun na výroběk, pak čím víc prodáte, tím ve větší ztrátě budete a tedy tím méně se vám akce vyplatí.

Druhá věc, samozřejmě, může být ta, že sice na akci samotné proděláte, ale uděláte si reklamu a následně bude efekt pozitivní.

doplněno 12.05.14 12:44:

Navíc (toho se ve své odpovědi dotkl i buss) byste měl uvést, kolik jste těch výrobků prodal dosud. A aby to nebylo tak jednoduché, vlastně byste měl znát i prognózu, jak se budou prodávet teď. Celé to zadání je nějak našišato, jak jste se k němu dostal?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.