Co se učí v prváku na SŠ?

Od: Datum: 09.05.14 13:17 odpovědí: 4 změna: 10.05.14 13:38

Dobrý den, mohl by mi tu někdo trochu v kostce přiblížit jaké jsou tématické okruhy/látky z Matematiky a Českého jazyka, které se probírají v prvním ročníku na Gymnáziu? Díky všem co něco napíší...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.05.14 13:45

ČJ - literatura asi do národního obrození

M - lomené výrazy, soustavy nerovnic, rovnice a nerovnice s absolutní hodnotou, iracionální nerovnice, rovnice s parametry, algebrické výrazy a jejich úpravy, kvadratické rovnice a nerovnice...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.05.14 14:48

Ono se to drobně může lišít.

Čj - končí se literaturou 18. století (národní obrození už ne)

M - rovnice a nerovnice (+ jejich soustavy), základní poznatky z matematiky (číselné obory, množiny, výroková logika)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.05.14 20:40

já jsem tedy chodil na průmku, ale co pamatuji, pak čeština byla spíš literární dějepis. Petr Chelčický atd.

Matematika byly normální rovnice a nerovnice, kvadratické rovnice, tangens sinus kosinus, pythagoras v praxi, Thaletova věta a podobně. Prostě matematika ZŠ o stupeň výš.

Datum: 10.05.14 13:38

To je ten rozdím mezi gymplem a průmkou. Tím, že se některé věci berou podrobněji (více druhů rovnic a nerovnit), tak to trvá déle. Všechny zmíněné témata se projdou, ale později. Na gymnáziu se berou i věci, co se na průmkách neberou - kuželosečky, diferenciální a integrální počet.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.