Chci na jinou školu - jak to doma říct?

Od: odpovědí: 14 změna:

dobry den, mam takový problém, v červu sem ukončila základní školu, uspěšně, ...ale bohužel jsem sis donucením ordičů vybrala oboor -Zahradnictví, který mi teďvůbec nic neříká, a který mě hned první den odradil :( jsme zoufala, nechci tam, nelíbí se mi tam , všude jsou samý romvé, a škola je celá taková sociální, navíc tam ani nemám kamarády, a už newím co dál, dneska jsem jela do školy, ale autobus tam kde jsem měla přestupowat mki ujel,takže jsem zas hned jela domů. :( jsou tam i blbé spoje celkově, ale na intru tam být nechci, prosím poradte jak mam rodicum a v škole odkud chci odejít ríct ze uz tam nechci být? ,... jinou školu už mám vybranou je to obor kuchař čísník- chodila jsme celé prázdniny na brigádu do restaurace kd ejsem pomáhala jako servírka, a moc mě to bavilo, otec který tam vaří a o tom ví , ale mama nemá páru a já se bojím ž ebude naštvaná x(...poradte prosím ,.

14 odpovědí na otázku

 

 


3x

v první řadě by sis o tom měla promluvit s rodiči myslím si, že tě pochopí a pokud chceš studovat obor kuchař číník tak na tom není nic špatného určitě ti v přestupu na jinou školu rodiče pomůžou jen se neboj to říct. Uvidíš, že to bude vše v pohodě.


ale co potom říct na téé šole odkud chci jít pryč? mamě se asi taky hlvaně nelíbí to že obor Kuchař číšík je učnák, a tamta škola je s maturitou , mě se zdá hlopupé odejít hned druhý den . ale já už takhle dál nemůžu, včera sem celej večer i noc probrečela v posteli, a ráno když mi zazvonil budík tak sem taky brečela, a to i potom kdyz sem poslouchala písničky v autobuse, je mi hrozně a cejtim se trapně x(...

Ty na té škole v podstatě nic říkat nebudeš to musí vyřídit tvý rodiče a stačí když řeknou, že z osobních důvodů přecházíš na jinou školu nikdo nemusí vědět, že se ti tam nelíbí teda tím nemyslím rodiče jen školu . Pokud máš stavy co píšeš je to špatné učit se máš ráda a né mít to za trest proč sis tuhle školu vlastně vybrala a nešla jsi hned na kuchař číšník? Rodiče by tě měli pochopit. Učňák ukončíš výučním listem, ale u této profese to přeci nevadí. Promluv s rodiči co oni na to řekni jim všechno co ti vadí, že jsi s toho nešťastná atd. hlavně jim to řekni a uvidíš.


protože mi všichni radili at jdu radsi na tu zahradnickou že je to hned s maturitou, na kuchař čísník jde ae taky nástavba a maturitu tak ymít budu když budu mít dobrý vysledky x(... Když já se hrozně moc bojím toho co mi na to rociče řeknou x( a hlavně ta mama, ... od začátku se ve mě viděla, kdytky se jí líbí a chtěla abych tam šla ... a já dhloupá šla :(... Myslíte teda že jde abych přestoupila ještě tento týden? ... nebop abych alespon opustila tu školu ve které být nechci?

 


1x
avatar jabraka

Raduško,mohu ti jako starší a zkušený říci,že tvůj názor je chybný.Každá škola střední má své pro i proti.A i když ji dokončíš,může se klidně stát,že nakonec budeš dělat něco úplně jiného.Moje dcera,která je dnes několikanásobná máma i babička,ve tvém věku zahradu a práci na ní nenáviděla.Vystudovala ekonomickou školu,ale nakonec se vdala a když děti povyrostly,nastoupila s manželem práci i bydlení v hotelu,ve správcovství.Dělala vše,pokojskou,pomoc v kuchyni i servírku a po privatizaci odešli do soukromého penzionu kde pokračovala.Moc ji to nebavilo,po rozchodu s manželem začala pracovat v zahradnictví,kde si našla jiného a přestěhovala se do statku.Tam rozjeli firmu,která zajišťuje údržbu zahrad,sadů,stavbu zahradních exteriérů a pod.

Dnes je na zahradě a ve školce jako doma.Holka s ekonomickou školou.

Takže dej na rodiče,zatni zuby,školu udělej,učení je v podstatě ve všech školách stejné.Ta praxe je naopak jako rozptýlení.Přeji ti,aby ses rozhodla správně do života.

JABRAKA

 


0x

Zkus studium s maturitou kuchař nebo číšník. To by jim třeba nemuselo vadit tolik. Nebo jdi na učnák a pak není problém jít na nástavbu. Než dělat něco k čemu nemáš žádný vztah - je to tvů je život, a než toho pak litovat. Já jsem taky vystudoval obor který mě nebaví a štve mě že jsem nepřestoupila na školu, kterou jsem chtěla.


Zkusiim rkenu jim o tom uz dneska, a doufam ze me pochopi, proptoze ja na ty skole co sem ted opravdu nevydrzim :(... vubec se mi tam nechce a jit zas za skolu nechci, pakk to bude jeste horsi, holt zitra budu muset prezit, a pak uvidiiim :(... drzte mi palecky ::(

určitě budu tak se zatím měj a hodně štěstí uvidíš vše dopadne dobře musíš tomu taky věřit ty. Tak zatím ahoj já už taky musím letět.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]