Příhradová konstrukce

Od: Datum: 06.05.14 19:17 odpovědí: 9 změna: 10.05.14 21:50

Zdravím všechny rádce mechaniky znalé Obracím se na vás s prosbou o pomoc při počítání této příhrady. Mám myšlenku na vypočítání, nicméně výsledky nejsou správné a tudíž již nevím, mám-li správný postup. Případně nemohl by někdo ttoto zadání prohnat programem? Předem děkuji za všechny rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 06.05.14 19:55
A jakou myslenku mas? Kam ses dostal?
Ohodnoceno: 0x

Od: rajo
Datum: 06.05.14 20:00

Nejdřív jednoduchí vnější reakce. Z podmínek rovnováhy spočítám prut 17 a 18 na 6,708 kN. Potom říznout přes pruty 17,9,10 a 2. Momentem ve styčníku prutu 10 a 2 zjistit prut 9 a následně z podmínek rovnováhy dopočítat zbytek. Ale z mně neznámých důvodů nemám správné výsledky. Už jsem nad tím strávil několik hodin takže už nejsem schopen najít ani případnou numerickou chybu, proto se chci ujistit že mám dobrý postup.

Datum: 06.05.14 20:01

Bože, to jednoduchÍ je pochopitelně překlep z jednoduché :-D

Od: paw®
Datum: 06.05.14 23:24

Metodu rezu neovladam, ale pouzil bych stycnikovou metodu. Uvolnis jeden uzel (stycnik) a napises pro nej rovnice.Navodu na metodu je celkem dost, stacipohledat na netu. Pak bys mel dostat soustavu rovnic a tu poresis. Tak bych to delal ja.

Datum: 10.05.14 21:41

V zadání máme užijte styčníkovou metodu a metodu řezů. Ale i tu té styčné musím začít u toho, kde se stýká 17 a 18 neníliž pravda? Jediný problém, proč mi to nevychází tedy vidím ve špatně vypočítané síle, působící v těchto prutech :-D Co myslíte je síla v prutech 6, něco?

Od: prihrada
Datum: 07.05.14 00:09

Ucivo jake tridy je tento priklad?

Datum: 10.05.14 21:50

Ač se cítím zahambeně, tak je to Mechanika 1 na ČVUT. Jsem z gymplu takže tyhle blbosti jsem na střední nedělal, nicméně krom této příhrady, která mi ne a ne vyjít, mechaniku zvládám. Dokonce už mám i zkoušku v předtermínu, ale dokud neodevzdám tento úkol tak nedostanu zápočet :-D

Od: axus®
Datum: 07.05.14 10:44

Samozrejme, ze Te to nemuze vychazet. Prusecikova metoda (metoda rezu, chces-li) ma svoje podminky pouzitelnosti. Jednou z nich je, ze rez muzes vest maximalne pouze 3 pruty. Ty rez ovsem vedes pres 4 pruty.

Takze zpet k papiru a Cremonuv diagram to jisti. Prusecikova metoda neklze vzdy pouzit a stejnak se hodi pouze potrebujes-li znat pouze namahani nekterych prutu. Mas-li vyresit sily ve vsech prutech, je jednodussi pouzit metodu stycnikovou.

Nejprve zacni ovsem resenim reakci pomoci bilancni rovnice (momentova rovnovaha) jako u klasickeho nosniku.

Tez si je dopredu dobre zjistit, zda se jedna o vnitrne staticky urcitou nebo neurcitou konstrukci.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.05.14 21:47

Dobrý večer, co se týče statické určitosti a vnějších sil tak toto již i já coby začátečník považuji za samozřejmost. Kce je určitá a vnější síly mám vypočítané též. V případě kdy styčníkovou metodou vypočítám 17 a 18 však již mohu?snad? udělat řez, kde za pomoci momentu, který prochází dvěma neznámými silami dopočítat třetí neznámou. Začít ale každopádně musím styčníkovou v místě styku 17 a 18?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.