Prefixes and suffixes

Od: Datum: 06.05.14 18:28 odpovědí: 4 změna: 06.05.14 20:44

Ahoj právě jsme ve škole v AJ začali brát prefixes a suffixes a já jsem to nějak moc nepochopil, tak bych chtěl poprosit jestli by byl někdo ochotný mi to trošku přiblížit.

Chápu, že Suffixes změní slovní druhy (podst. jméno např. na přídávné jméno) a Prefixes úplně změní význam daného slova. Jenže v praxi jsem úplně mimo.

Mám např. slovo conscious (vědomý) a nevím jak ho použít. Prostě pro ten jezyk nemám žádný cit a nepoznám jestli použít re/un/dis/mis conscious apod...

Dále jsem úplně nepobral jak přesně poznat, kdy použít předložku with nebo of apod.. ale dnes bych byl rád hlavně za vysvětlení prefixes a suffixes.

Předem Vám moc děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fote
Datum: 06.05.14 19:22

Preffixes a suffixes jsou normálně předpony a přípony. V češtině taky měnít příponou slovní druhy a předponou obměňuješ význam (malovat ->vymalovat, pomalovat). V angličtině těch předpon je méně, asi nejčastější jsou jakoby negující (un-, dis-, in (im, ir)). Jak co použít je už otázka naučení, v podstatě si nejde moc odvodit, jakou předponu použít, aby to mělo obrácený význam, není v tom moc logika. Viz consicouns - unconscious, satisfied - dissatisfied, understood - misunderstood atd. Možná v tom nějaká vzdálená logika je, ale to asi člověk musí ten jazyk vysokoškolsky studovat, aby tomu rozuměl. Nezbývá, než se je naučit nazpamět a hodně číst v angličtině, pak se to dobře pamatuje.

Prefix re- většinou znamená znova, opakovaně (reactivate - znovu aktivovat, znovu spustit)

Nechápu moc otázku s tím použití with a of. Jako samostatné předložky je to celkem jasné: With použiteš tam, kde je v češtině sedmý pád (guy with long hair - muž s dlouhýmy vlasy), Of použiješ pro druhý pád (end of this film - konec tohoto filmu).

Do jaké třídy chodíš? Zajímalo by mě, kdy se tohle bere a jakým způsobem, když to nedokážeš aplikovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: indigo
Datum: 06.05.14 19:31

Teď chodím do 3. a Aj nikdy nebyl můj oblíbený předmět. Pro mě smůla, že se z toho maturuje... zlatá matika :) Bohužel, ikdyž se to učím a chodím na doučovaní tak mám 4 s odřenýma ušima

Od: fote
Datum: 06.05.14 19:37

zkus se podívat sem: http://www.helpforenglish.cz/…04-prefixes-anglicke-predpony , na téhle stránce jsou dobře vysvětlené věci. A jinak zkus google. Tu angličtinu budeš v životě potřebovat, ne jen k maturitě :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.14 20:44
avatar

Je potřeba si zapamatovat, kde se který předpona používá - jestli in-, un-, ir- apod. I my vysokoškoláci jsme se to museli naučit, na to není logika, to je prostě paměť. A ano, příponami se mění hlavně slovní druh, a opět je třeba si zapamatovat, kde je která. Ale to bývá snazší, připadá mi.

Prefixes a suffixes jsou důležité proto, že pak dokážeš mnohem lépe operovat s jazykem, vytvořit z jednoho kořene i 4 slova. Schopnost změnit význam (dát opak) a změnit slovní druh je hlavní nástroj při porozumění.

Jestli potřebuješ více pomoct, zkus dotaz nějak specifikovat, ráda pomůžu - AJ učím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.