Poměr - základ, který nechápu

Od: Datum: 05.05.14 21:36 odpovědí: 5 změna: 06.05.14 09:34

Zdravím. Mám problémek s úlohou:

v zahradě jsou modré a žluté květiny, které jsou v poměru 4:7. žlutých je o 4 víc, než modrých. Kolik květin je na zahradě o každé barvy?

Naprostej základ, ale já mám totální výpadek. Prosím pomozte a vysvětlete mi i způsob, jak se dojde k výsledku, děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fote
Datum: 05.05.14 22:05

Rovnice o dvou neznámých.

Jedna vyjadřuje poměr... M/Z = 4/7

Druhá o kolik je větší počet... M + 4 = Z

Dále to řešíš jakou soustavu rovnic, buď substitucí nebo sčítačcí metodou či jak se to jmenuje.

Ohodnoceno: 0x

Od: milan21
Datum: 05.05.14 22:11

Tož jsem to spočítal, abych ti pomohl, ale vycházej mi nepěkný výsledky. Na druhou stranu už nechodím do školy 8 let :) Takže buď jsem to zapoměl, nebo je to blbě zadaný a vychází to modrých 9,33333 a žlutých 5,33333.

Od: lmgify
Datum: 05.05.14 23:12

To by me take zajimalo *nevi*

7 je prvocislo, takze ten pomer 4:7 uz nejde dale zjednodusit.

V prvnim kole mam 4 modre a 7 zlutych. To je rozdil 3 zlute navic.

C druhem kole (nasobku), mam 8 modrych a 14 zlutych, to je rozdil 6 zlutych.

Dalsi nasobky nema cenu delat, protoze ten rozdil se jen zvetsuje a uz pro ten druhy nasobek je vetsi (6) nez nase hledane cislo (4).

*ee*

Od: lmgify
Datum: 05.05.14 23:15

Osobne bych si tipl, ze ty "4" je nejaka tiskova chyba. Nema tam byt treba "24"? Pak uz by se to dalo spocitat. S kazdym nasobkem pribyvaji 3 zlute kytky, takze pro 24 by to byl 24:3=8-my nasobek (8x4 = 32 modrych a 8x7 = 56 zlutych, tedy zlutyh je 56 - 32 = 24 vice).

Datum: 06.05.14 09:34

Je to nějaké divné,. Čistě matematocky je ten výpočet v pořádku, ale z logiky věci by počet květů měl být celý. Možná by takle otázka patřila spíš do rubriky "rostliny a pěstování". Probrali bychom tam, jak vypadá živá třetina květu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.