Závěr seminární práce

Od: Datum: 03.05.14 10:44 odpovědí: 7 změna: 03.05.14 14:46

Dobré ráno,

Dělám poprvé seminární práci. Jsem na základce. Naše učitelka z chemie, chtěla abychom si vyzkoušeli jak psát seminární práci. Moje téma je Alfred Nobel. A potřebuji poradit jak napsat úvod a závěr. Úvod jsem napsala. Jenom bych chtěla, abyste mi úvod zhodnotili. A na napsání závěru, jeslti byste mi mohli prosím Vás dát nějaké tipy.

Děkuji moc krát!

Můj úvod:

Alfred Bernhard Nobel patřil k nejvýznamnějším vynálezcům devatenáctého století. Tento továrník a inženýr chemie přihlásil na třistapadesát patentů ve všech státech světa a málokdo se dožil uplatnění svých vynálezů jako právě on. Jeho vynálezy byly výsledkem práce Nobelových laboratoří v Německu, Francii, Skotsku, Itálii a Švédsku. Své objevy realizoval v devadesáti továrnách a firmách dvaceti zemí pěti kontinentů. Nobelova velikost tkví v jeho schopnosti zkombinovat pronikavé myšlení vědce a vynálezce s prozíravou dynamičností průmyslníka. Nobel byl velmi zaujat společenskými a mírovými problémy a zastával na svou dobu radikální názory. Velmi se zajímal o literaturu, psal svou vlastní poezii a dramatickou tvorbu. Nobelova cena se stala splněním a rozšířením jeho životních cílů.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.14 11:02

Do závěru bych asi napsala jeho vliv na budoucnost.

Nevím, tedy co píšeš mezi úvodem a požadovaným závěrem. Možná bych o Nobelově ceně v úvodu nepsala.

Ohodnoceno: 2x

Od: samii
Datum: 03.05.14 11:17

Děkuji za radu, takže vyjmu tu pasáž o nobelově ceně a dám ji do závěru. Nevadí, že bude ten úvod krátký?

Datum: 03.05.14 11:22

Já myslím, že je úplně odpovídající. :) Na základní škole ty požadavky ještě nemohou být kdoví jaké; kolikrát i v prvních ročnících na VŠ odevzdávají studenti práce ne zrovna vysoké úrovně.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.05.14 11:38

O.K. tak to tak nechám. Děkuju

Datum: 03.05.14 14:20

Ten úvod mi připadá jako dobrý závěr, zhodnocuješ tam význam jeho práce. Do úvodu bych asi zařadila nějaká fakta - kdy a kde se narodil, do jaké rodiny, čím vlastně byl a čeho dosáhl.

Jestli jsi na základce a ten "úvod" je Tvá práce, tak tleskám - úroveň je na žákyni velice dobrá. "Málokdo se dožil uplatnění svých vynálezů jako on" a "velikost tkví v jeho schopnosti zkombinovat pronikavé myšlení vědce s prozíravou dynamičností průmyslníka" na ZŠ? Fakt dobré ;)

Datum: 03.05.14 14:41

Dekujuu, jj jsem na zakladce v devitce. Nase ucitelka uci na vysce, tak nam rekla, ze bychom si to mohli vyzkouset, ale bude to z velke casti rozhodovaci znamka na vysvedceni, tak se snazim :D Ty fakta, kde, kdy se narodil mam pak v dalsim odstavci, jeslti to neni velka chyba... na gymplech se delaji seminarky, vid?

Datum: 03.05.14 14:46

Ta fakta bych dala hned do prvního odstavce. Není to příliš záživné, ale běžně se to tak dělá. Jak říkám, v tom závěru je to dost podobné, ale ten by měl hlavně sumarizovat, v krátkosti zopakovat obsah práce (jinými slovy), běžné je hodnocení významu osobnosti.

Ano, na gymplech se seminárky píší, na VŠ taky, samozřejmě vždycky v jiných úrovních.

Struktura práce asi takto:

ALFRED NOBEL

(první odstavec)

narodil se ... (kdy, kde, komu)

život prožil ...

byl ... (čím - hlavně i okrajově)

(druhý až pátý odstavec)

podrobnosti jeho práce

(poslední odstavec)

závěr - to, co jsi napsala v dotazu

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.