Praxe na VŠ při dálkovém studiu?

Od: Datum: 29.04.14 21:20 odpovědí: 5 změna: 30.04.14 14:35

Dobrý den. Jak to chodí na vysoké škole při dálkovém studiu s praxi? Např. něaké laborky, ve strojařině a takhle. Zkrátka jak to je na VŠ při dálkovém studiu s PRAXI?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.04.14 06:48
avatar

Dcera mívala týdenní soustředění a tam praxe probíhala. Asi to má každá škola jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jax04
Datum: 30.04.14 07:56

Záleží od školy. Některé školy mají výuku v pátek od rána do večera. Jiné čtvrtek večer a pátek nebo pátek a sobota dopoledne.

Co se laborek týče a praxe...nejsou skoro žádné. Pokud beru technické školy. Bere se to tak, že jste praktik a školu si doděláváte protože ji potřebujete pro svou práci. Některé zápočty ale vyžadují provést měření a tam je to spíše o domluvě s daným učitelem a dané laboratoři.

Pokud jste z gymplu a jdete si dělat technickou školu. Strojárna stavárna...tak prostě máte smůlu...technické věci pro vás budou golgotou ale deskriptiva a počty, fyzika, chemie by měla být ok, pokud jste byla průměrná a budete se snažit.

A co se týče technických věcí. Holky co byly z gymplu nebo mimo realitu našeho oboru, tak jsme se domluvili a vzali jsme je třeba na nějakou akci, kde jsme jim ukázali jak to chodí, co si mají představit pod tím a oným...no a ony nám zase oplatily tím že nás doučili chemii, nebo nám pomohli s fyzikou (nebavím se o fyzice ZŠ)...

Jde o to, najít si partu lidí, která si bude navzájem pomáhat a doučovat se, přežít první dva roky, nezmagořit při bakalářce a ing. titulu a bude to OK.

Hodně zdaru

Ohodnoceno: 0x
 
Od: crazy*
Datum: 30.04.14 14:19

Hlavně mě to zajímá když u VŠ budu zárověn pracovat.

Datum: 30.04.14 14:28

Ač je to na hranici pravidel, ale tady bude nejlepší se zeptat studentů dané školy (vyhledat třeba skupinu na FB) nebo přímo napsat mail do školy. Opravdu je to na různých školách různě.

Nebo aspoň napište školu a obor, třeba se někod najde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.14 14:35

Tohle se může lišit škola od školy. Jedinou správnou a fundovanou odpověď Vám může dát pouze ten, který má v rámci školy tento předmět na starosti.

Naše škola pro praxi nabízela několik institucí. Další možností bylo, že "přednášející" uznal dálkařům, že jejich práce odpovídá profilu požadované praxe. Student poté vyplnil formulář o praxi, nechal si ho v zaměstnání potvrdit a vypracoval semestrální práci, ve které informoval o tom, čeho se jeho praxe týkala, jak probíhala apod.

Nejlepší odpověď získáte u toho, kdo Vám praxi "přednáší", takže se ho neváhejte zeptat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.