Opakovat rocnik nebo ne?

Od: Datum: 28.04.14 11:03 odpovědí: 13 změna: 29.04.14 16:22

Ahoj

Chtěl bych se zeptat,jsem na nástavbovém studiu,mám uz vyucni list obor automechanik,ted ke konci kdyz mame maturovat me nechce pustit ucitel z matematiky.Za cely 2 pol. jsme psaly jen jednu pisemku na trictvrtileti mi dal za 4 a druhou pisemku nam dal,kdyz se uzaviraly znamky vten den,takze za cely pololeti 2 znamky a ta pisemka mi nevysla :(

Ja ze vsech predmetu,ze kterych jsem mel maturovat jsme prospel,ted se bojim v sprnu jit na opravky pred komisi skoly a dostat priklady,trn ucitel navic i odchazi do duchodu, a u komise bude ucitelka,kterou jsem mel v 1-2 na ucnaku.

Chci se zeptat bude pro me lepsi opakovat rocnik nebo mam sanci se to naucit?

Kdybych to chtel opakovat,co mam udelat? kdy podat zadost nejpozdeji? oni rikaly ze maji volne mista do druheho rocniku nastavby.

mala otazka jeste: existuje nejaka skola pro hasice jako nastavba? vzdy byl muj sen se stat hasicem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.14 11:08

Proč to rovnou vzdávat?

Nauč se na reparát (v srpnu) a v září můžeš maturovat. Pokud to nevyjde požádej o opakování ročníku. Ředitel takto spíše vyhoví než když se na to rovnou vykašleš.

Sežeň si doučování matematiky, máš 4 měsíce (moře času!), zaber a dáš to.

Matematice se nikde nevyhneš, takže mi přijde zbytečné přestupovat - víš, jaké jsou u vás požadavky, jaký je přístup apod. Navíc na jiné škole tě můžou potkat ještě rozdílovky. Pokud by ti okapování nepovolili, tak bych se tím zabývala, takto ne.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.04.14 11:23

jedna podstatná otázka...vy chcete z matiky maturovat *ee*? Většinou, když se nejedná o maturitní předmět, učitelé na nástavbě čtyřku dají

Zkuste se naučit na opravnou zkoušku, času dost. Když vás nepustí, budete opakovat ročník (jelikož vám řekli že jsou volná místa...zřejmě opakování nebude problém)

Změna oboru mi přijde zbytečná. Výběr nástavby je omezen. Můžete si zvolit navazující nástavbu podle vašeho vystudovaného učebního oboru. Další možnost je zvolit nástavbu univerzální Podnikání nebo Bezpečnostní služby (nezáleží jaký máte vystudován učební obor)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 11:27

Přečti si otázku: "Ja ze vsech predmetu,ze kterych jsem mel maturovat jsme prospel" - hádám tedy, že z matematiky maturovat nebude

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 28.04.14 11:41

.."kdyz mame maturovat me nechce pustit ucitel z matematiky.Za cely 2 pol. jsme psaly jen jednu pisemku na trictvrtileti mi dal za 4 a druhou pisemku nam dal,kdyz se uzaviraly znamky vten den,takze za cely pololeti 2 znamky a ta pisemka mi nevysla"

Prostě si přiznejte, že matematiku neumíte na takovou úroveň, abyste mohl složit maturitní zkoušku. Jak vidno, tak ani češtinu (je vidět, že jse zvyklý psát pouze sms na mobilu - úsporně bez mezer po čárce nebo tečce na konci věty, bez diakritických znamének, atd).

Pokud si myslíte, že matematiku umíte, máte možnosti, které vám radili předchozí rádci. Především se matematiku naučit tak, abyste ji při komisionárním přezkoušení zvládl a totéž předvedl při maturitní zkoušce.

Važte si svého řemesla, technika se stále vyvíjí , budete se ho učit celý život. Vaše práce bude oceňovaná podle kvality, hospodárnosti a ne podle toho, jestli máte nebo nemáte maturitu. Maturitu je snad možné si dodělat i dodatečně, kdyby vám to snad náhodou nevyšlo. Ale pokud už jste před branami závěru studia, tak zasedněte nad učení s někým, kdo vás povede a naučte se to tak, abyste prošel a úspěšně absolvoval. Držím Vám palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 12:48
avatar

Já bych se asi otočila na těch dvou známkách za pololetí. Docela by mne zajímalo, z čeho pan učitel uzavřel 3. čtvrtletí. Pokud žák nemá za čtvrtletí více než jednu známku, nelze jej (alespoň na naší škole to nešlo) v tom čtvrtletí klasifikovat.

Tzn., že k uzavření pololetí byste měl mít alespoň 4 známky. Ale je otázka, zda si na to troufnete. Jestliže je chyba na straně učitele (nedal Vám více možností), měl byste trvat na přezkoušení a klasifikaci.

Pokud nemáte matematiku jako maturitní předmět, mohl byste stále ještě maturovat v jarním termínu.

----- Za čtyři měsíce se dá na opravnou zkoušku připravit. Žádost o povolení opakování ročníku podejte teprve v případě, že neuspějete u opravné zkoušky.

doplněno 28.04.14 14:09:

Na naší škole byly dvě známky za čtvrtletí na nástavbovém dálkovém studiu, pro denní to bylo samozřejmě víc.

Druhé pololetí v maturitních ročnících u nás končilo u denního studia až po 20. květnu a v dálkovém na konci května, maturity probíhaly poslední květnový a první červnový týden.

I u nás byli studenti, které jsme v jarním termínu k maturitě nepustili, ale vždy šlo o problémy/nedostatky v maturitních předmětech.

------- Proč by měl skládat opravnou zkoušku? Jenom proto, že se učitel/škola neřídil/a klasifikačním řádem?

Mně teda přijde dost drsný nedat studentovi příležitost prokázat znalosti a rovnou jej nepustit k maturitě...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 13:04

počet známek záleží na typu studia. Školy mívají ve školním řádu, kolik známek je potřeba mít ke klasifikaci na vysvědčení. U denního studia je nutné mít více známek než u dálkového. U distančního stačí jedno vyzkoušení za celé pololetí z každého předmětu...je na škole, co si napíše do školního řádu. Někde se toleruje i méně známek než je oficiálně uvedeno...prostě různé

doplněno 28.04.14 14:22:

Jak víte, že se učitel neřídil klasifikačním řádem? Na každé škole je jiný...třeba jim stačí 2 známky za pololetí. Čtvrtletí se na některých školách neřeší

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 13:54

Přesně tak. O tom, co je třeba ke klasifikaci je uvedeno ve školním řádu. U nás třeba ní podmínka pro nějaké čtvrtletní hodnocení.

Taky je třeba si uvědomit, že 2. pololetí v maturitním ročníku je krátké (konec v půlce dubna). Pokud jsou známky uzavřené je pozdě se nějak věnovat tomu, co se zanedbalo. Řikat učiteli, že nesplnil podmínky - no nevím, v takovém případě bych to asi nedělala.

doplněno 28.04.14 15:35:

*není podmínka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 28.04.14 13:02

Nauč se na srpen, času na to je dost.

Zapracuj i na češtině...

Mohl bys i napadnout hodnocení a nechat se přezkoušet, ovšem s tvojí znalostí matiky by to nejspíš byla sebevražda ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 21:19

:( Mě prostě štve,že jsem se učil vážne jsem se pripravovoal na cizí jazyk+ technicke predmety.

Ucitel napise na trictvrtileti 4,za cely pololeti jedna pisemka,ze ktere nam nerekl ani znamku.

Den kdy mely mit poradu ucitele na uzavreni dochazky a znamek ,tak nam dal pisemku.Ten ucitel odchazi i do duchodu :(

Nevim jak muze byt tezke to preskouseni? jak budo unarocny kdzy ztoho ani maturovat nebudu.

Budu se snazit se to naucit ale bojim se ,abych mel vubec sanci :( kdyztak pisnete sem nekdo nejaky odkazy na nauceni matiky z druheho pololeti strednich skol?

ta pisemka byla z rovnice primky a to jsem vubec nechapal :(

Datum: 28.04.14 21:31

*ee* Být tebou se ještě učím na maturitu z češtiny.

Zkouška bude z toho, co se v druhém pololetí bralo.

Neexistuje jednotná osnova pro matematiku na všech středních školách. Proto je třeba si uvědomit, co jste brali, jakou učebnici jste měli a z toho vycházet. Dobrým zdrojem je www.realisticky.cz - ale osnova pro gymnázia.

Pokud tomu vůbec nerozumíš, sežeň si doučování. Budeš se tak daleko míň trápit než samostudiem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.14 15:33

braly jsme vektory,rovnice primky,vzajemna poloha 2 primek,odchylka 2 primek,rovnice kruznice.

byli byste nekdo hodny a dal mi poradny odkazy ktere me to vazne nauci? nechci zadnou uroven pro vysokoskolaky ale normalne stredoskolskou dekuji

Datum: 29.04.14 15:47

Odkaz tě to nenaučí.

doplněno 29.04.14 15:49:

Nabídla bych doučování, ale opravdu nevím, odkud jsi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoey
Datum: 29.04.14 16:22
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.