Inspirace na úkol z ekologie

Od: Datum: 28.04.14 03:48 odpovědí: 19 změna: 28.04.14 21:15
avatar

Zdravím, o ekologii jsme dostali za úkol udělat seminární práci na téma "Jak jsem pomohl životnímu prostředí". Všichni chodí sbírat odpadky podél silnice, nafotí se u toho, udělají z toho prezentaci a mají vyhráno, ale já bych chtěl udělat něco originálnějšího. Nic mě ovšem nenapadá. Hlavně aby to byla proveditelná a pokud možno snadná činnost. Díky za jakékoliv nápady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 28.04.14 08:24
Zabij bobra, zachranis strom .
Ale at je to originalnejsi - sadit stromky, uspesne zazadat o dotaci zelena usporam, darovat nekoku uspornou zarovku, prokazat, ze jezdite do skoly na kole a ne autem, jit demknstrovat pred temelin (ikdyz toto je sporne), pomoct nekomu pri zateplovani domu, letat klasickym letadlem a ne soukrokym tryskacem.. ...je toho hodne. Kdyz neco z toho podporite nejakymi udaji, kolik se usetri CO2, tak budete za hvezdu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 08:46
avatar

Do školy chodím pěšky už cca 10 let a ještě 3 roky to měnit nehodlám. :-D Letadlem nelétám, stromy už tu máme všude, demonstrace radši nééé. A s tou žárovkou, no to jsem se dobře pobavil *smich* Já jsem hrozně náročnej.

Od: paw®
Datum: 28.04.14 09:10
No tak nezbude nez toho bobra...
S tim, ze chodite pesky to mate vyhrank. Muzete rict, ze normalne by vas vozil rodic autem, ale musel by si zajet 2km. Tim, ze chodite peso setrite tolik a tolik benzinu rocne a tolik CO2. Pro nekoho jste socka, pac musite pesky, ale udelejte z toho prednost.
A nebo.at vasi,koupi novou lednici, ktera mene zere.
Zkuste podumat. Nekteri ekologove to taky tak resi - zadne velke ciny, spise velkohube reci.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 11:00
avatar

Paw bylo to první co mě napadlo, vidím, že jste rychlejší. Pro tazatele, v Brně Žebětíně je žabí stezka a ochranáři tam každý rok v nějakém období, chodí s kbelíkem a stěhují žáby.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 28.04.14 11:11

Myslite s tim bobrem? No hlavni je bezpecnost. A jinak s bobrem jde udelat i vice veci ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 08:41

Co je to "životní prostředí"?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 10:37

Pomohl jsem životnímu prostředí tak, že jsem si dnes nekoupil nový mobil, tablet, PC, ani jinou zbytečnost, když ten starý ještě funguje. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: poseidon*
Datum: 28.04.14 12:29

Nejlíp se Vám bude dělat to, co zároveň baví.

Vypněte třeba počítač, televizi, i mobil a jděte na procházku. Budete zdravější, snížíte spotřebu el. proudu a třeba Vás při tom i něco napadne. Teď na jaře se dají sbírat kopřivy a medvědí česnek.

Pokud jste kutil, zbouchněte budku pro ptáky, nebo netopýry, můžete zasadit i strom, jestliže máte pozemek, nebo souhlas majitele.

Můžete se zamyslet nad tím, které výrobky, nebo potraviny se dají koupit od blízkých (ekologických) výrobců a bez zbytečných obalů. Já třeba chodím nakupovat k místnímu pekaři a do zeleniny, kterou provozuje zahradník z vedlejší vesnice, používám plátěnou nákupní tašku (nekupuji igelitky) a recykluji silonové sáčky. Můžete vypracovat analýzu, co se u Vás dá koupit z místní produkce a šetrným způsobem.

Nebo se naučte vařit nějaké dobré jídlo z tuzemských surovin. Můžete si přečíst jakoukoliv dobrou knihu. Nejlúčinnější je dělat něco dlouhodobě, i když to zase trochu koliduje s vaším zadáním.

doplněno 28.04.14 12:45:

Zkuste se optat v nějakém environmentálním občanském sdružení, jestli nepotřebují helfnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 12:45

V čem škodí igelitka?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poseidon*
Datum: 28.04.14 13:05

Vyrábí se z ropy (neobnovitelný zdroj, emise), má velmi krátkou živoptnost a brzy se stává biologicky nerozložitelným odpadem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 13:11

Hmm. A v čem se liší od igelitových pytlů do odpadkových košů (do kterých ekologisté třídí odpadky)? V čem se liší emist z polyetylénu od emisí třeba z mazutu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 14:37
avatar

Odpadkové pytle jsou mnohem lépe rozložitelné ve volné přírodě. Je to jiný materiál. Na druhou otázku odpověď neznám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 18:12

Je to jiný polyetylen? Jak se proboha dostanou odpadkové pytle nebo tašky do přírody?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fote
Datum: 28.04.14 13:52

Co to třeba vzít z trochu jiného konce. Nevím, jestli můžete mít tu práci čistě "textovou" (jako kompilát), nebo jeslti musíte mít i nějakou praktickou část. Ale mohl bys objektivně informovat o "ekologických" snahách, třeba uvést na pravou míru, jak moc jsou účinné ekologické větrné elektrány, jaký mají tyto ekologické elektrárny dopad na okolí (jsou různé výzkumu, že mohou měnit teploty a odrazovat místní faunu díky infrazvuku točících se vrtulí). Jak moc ekologicý je elektromobil, do něhož se elektrika vyrábí stejně spalováním uhlí/jádra. Prostě ukázat, že nic není čistě Eko a kolikrát to může mít horší dopad.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 28.04.14 14:35

To je na diploku nebo neco vetsiho.

Ale napadl me uplny extrem. Nedela tprezentaci a rici, ze jste byl mistot oho zbirat odpadky. Tim padem jste pomohl prirode a nezapnutim PC jste usetril nekolik gramu CO2 ;).

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: host*
Datum: 28.04.14 14:20

Můžete si vzpomenout na úplně samozřejmé věci:

a) veškerý odpad z domácnosti třídíte a odevzdáváte do recyklace podle druhu (papír, kovy, plasty, vyřazené oděvy, atd.), zvláště odpad nebezpečný pro životní prostředí (baterie, ředidla, domácí chemikálie, zářivky) nebo ten, který se dá recyklovat (vyřazené domácí elektrospotřebiče, vyřazený nábytek dřevěný i plastový, hračky, textilie) nebo kompostovat (odpad ze zahrady, zbytky potravin), apod.

b) omezením spotřeby hovězího se sníží počet krav, potřeba pěstování jaderných krmiv (krávy sežerou spoustu krnných obilovin), omezení vzniku metanu vydechovaného z trávicího traktu dobytka, omezením doby ustálení (prase je za rok vykrmené, kráva roste dlouho)

c) pouštění hudby na pouze přijatelnu hlasitost - snížení rušivého hluku i spotřeby elektrické energie

d) pitím vody z kohoutku místo balené vody v PET lahvích

e) omezením dat ukládaných na internet, na hardisk se ušetří elektrická energie i potřebné technické prostředky pro ukládání a přenosy dat, kvanta zbytečností zbytečně sedí na milionech otáčejících se harddisků po celém světě

f) jízda na kole místo jízdy autem - výhody jsou snad samozřejmé; let letadlem pouze v nutném případě

g) nehubit vosy, sršně, mravence, pavouky a další hmyz - také patří do přírody, nechávat spadlé nahnilé a od vos nakousané ovoce pod stromy - živí se jím včely i další hmyz

h) atd... třeba držet večer v době po západu slunce tak zvanou černou hodinku, kdy si lidé povídají a rozsvítí společně až když se opravdu setmí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 28.04.14 18:40
avatar

Jak jsem pomohl životnímu prostředí

Zivotnimu prostredi jsem pomohl tim, ze jsem seminarni praci na tema "Jak jsem pomohl životnímu prostředí" vypracoval na recyklovany toaletni papir, obycejnou tuzkou tvrdosti 9H, tedy tou nejtvrdsi s minimalnim opotrebenim a tedy i nejdelsi zivotnosti, cimz jsem usetril neekologickou plastovou propisovacku, ktera by jinak musela byt za timto ucelem specialne dovezena az z dalnovychodni Ciny, tez jsem tim usetril za jinak nezbytne spotrebovanou energii vypocetni techniky a zaroven jsem tak jejim nepouzitim prodlouzil jeji dobu zivota do recyklace o 5 minut, ktere mi vypracovani seminarni prace trvalo. Temito vsemi opatrenimy jsem dosahl snizeni sve uhlikove stopy o 1mg za 5 minut, coz cini statisticke usetreni nezanedbatelnych 6.3 tuny CO2 za predpokladanou delku zbytku meho zivota.

Na zaver je nezbytne zminit, ze tuzku jsem pred zacatkem prace peclive orezal do ostre spicky s vrcholovym kuzelem 23 stupnu, kteryzto je nejefektivnejsi pro minimalizaci namahy psani a tedy druhotne vede i ke snizene spotrebe kysliku mnou spaleneho, coz ma, jak jiste vsichni uznaji, blahy vliv na zivotni prostredi. Rozumi se samo sebou, ze pouzite orezavatko bylo celokovove a tedy plne opetovne recyklovatelne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 28.04.14 21:06
Huste .
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 21:15
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.