Nerovnice v součinovém (podílovém) tvaru

Od: Datum: 23.04.14 23:20 odpovědí: 1 změna: 24.04.14 08:14

Dobrý den, ve škole jsme dostali za DÚ jeden zajímavý příklad a já si s ním nevím rady. Rozum mi říká, že kořen jsou všechna reálná čísla vyjma -4, ale výpočtem mi vyšel interval (-4;4) v případě kdy jsem všude dal VĚTŠÍ než 0 a při MENŠÍ než 0 mi vyšla prázdná množina, poradí mi prosím někdo co je z toho správný výsledek (rozum vs. výpočet). DíkySeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.04.14 08:14
avatar

Vy ten svůj výpočet neuvádíte, takže nevím, kde máte chybu. Co myslíte například tím že jste všude dal VĚTŠÍ než 0? Kde všude? A už vůbec nechápu, jak se vám do vašeho výpočtu, ať už je jakýkoli, dostala jako "význačná hodnota" ta plus čtyřka. Ale takle nerovnost není ani tak nerocnice, jako spíše malý chytáček. Ve zlomku na levé straně je čitatel rovný jmenovateli, takže zkrátíme a celý zlomek je roven jedné, což je vždy větší než 1/2. A ten "chytáček" spočívá v tom, že nesmíte zapomínat na podmínky; pro y = -4 máte ve jmenovateli nulu, zlomek nemá smysl a pro tuto hodnotu krátit nelze.

A jen tak na okraj, raději bych nepoužíval pojmenování "kořen", ale "řešení"; kořeny jsou řešením rovnice "něco rovná se nule", tedy nulové body nějakého výrazu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.