Stereometrie - určení roviny

Od: Datum: 21.04.14 22:13 odpovědí: 3 změna: 22.04.14 14:36

Dobrý den, jsem na SŠ a nyní se zabýváme stereometrií. Už od začátku mi ale unikají jisté věci. Budu velmi vděčná za jejich objasnění. Předem děkuji za snahu a ochotu.

K přiloženým obrázkům (pouze ilustrační, nevšímejte si zakresleného středu S) - v zadání bývá rovina označena třemi písmeny, např. ABE - v některých případech je následně zakreslena skutečně pouze těmito 3 body (obr. 1), někdy však můžu zakreslit i 4. bod (obr. 2). Nerozumím tomu, kdy tedy zakresluji rovinu pomocí 3 bodů a kdy přidávám 4. bod? Stačí jednoduché pravidlo (pokud existuje), matematice se nehodlám věnovat a do hloubky nikdy neproniknu.

Dále bych se chtěla zeptat, dle čeho se řídit při zakreslování pomocné roviny při řešení úloh hledání průsečíku přímky a roviny. Obdobný problém řeším i při zvolení pomocné roviny u úloh na řezání krychle. Nevím dle čeho se řídit, co je nejvýhodnější...

Ještě jednou děkuji za Váš čas.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: tecka
Datum: 21.04.14 22:15

Jinak řečeno - proč nemůžu u 1. obrázku zakreslit danou rovinu mezi 4 body GBDH jako je tomu u 2. obrázku?

Od:
Datum: 21.04.14 22:44

"Proč nemůžu u 1. obrázku zakreslit danou rovinu mezi 4 body GBDH jako je tomu u 2. obrázku?" Protože bod H není bodem roviny GBD. Musíte si vypěstovat prostorovou představivost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tecka
Datum: 22.04.14 14:36

Jak to ale poznám ze zadání?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.