Excel - makra

Od: Datum: 12.04.14 20:54 odpovědí: 3 změna: 14.04.14 08:30

Dobrý den, mám problém.

Máme za úkol vytvořit v excelu takový formulář, to není problém. Sučástí formuláře jsou makra (rozevírací seznamy), úkol zní takto: Když v první seznamu vyberu možnost Poznávací zájezd, druhý seznam má nabídnout pouze možnosti Norsko a Švédsko, když zvolím poznávací zájezd má ve druhém seznamu vyskočit pouze možnost Španělsko a Řecko. Má se to udělat pomocí funkce KDYŽ, oba seznami mám zvolit tak aby byly na sobě závislé.

Předem děkuji za jakékoli rady.

Promiňte za chyby píšu z mobilu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.04.14 11:25
avatar

no já zase pro změnu doufám, že o makrech máte páru a že víte co je metoda a co je vlastnost, protože jinak tady ztrácíme čas, vy i já.

Ty součástky se jmenují Combobox a mají vlastnost Value (hodnota), druhá důležitá vlastnost je a RowSource, znamená popis místa, odkud se berou data do rozbalovacího seznamu. S těmito vlastnostmi a s metodou Change budeme pracovat.

zdroják je tu :

*

Private Sub ComboBox1_Change()
If ComboBox1.Value = "poznavaci" Then
ComboBox2.RowSource = "C1:C2"
Else
ComboBox2.RowSource = "C3:C4"
End If
End Sub
*

jak to funguje : Když na prvním seznamu nastavíte slovo poznávací, v druhém se vám po rozbalení objeví řádky pro Norsko a Švédsko, jinak se po rozbalení objeví řádky pro Španělsko a Řecko.

Viz obrázky

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ytnom
Datum: 13.04.14 14:10

Dobře, děkuji za odpověď snad se s tím nějak poperu.Mám ještě jeden dotaz, když potřebuji, aby při kliknutí na otevírací seznam se objevila nápověda žlutý rámeček, jak to udělat.

Datum: 14.04.14 08:30
avatar

použijete další vlastnost kterou mají comboboxy a to je ControlTipText. Do políčka pro ControlTipText napíšete text jaký se má objevit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.