Jak to je s maturitou?

Od: Datum: 08.04.14 19:09 odpovědí: 2 změna: 08.04.14 20:06

Dobrý den, našel by se tu někdo, kdo by mi dokázal úplně polopaticky vysvětlit, jak funguje maturita? Hlavně mě zajímá, kolik předmětů si vybírám ve školní a státní maturitě a z jakých můžu vybírat, jak je kombinovat. Zajímá mě to dost pedčasně, maturuju až za dva roky, ale ráda bych se začala pomalu rozhodovat :) Krásný den a děkuju moc :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jancak
Datum: 08.04.14 19:17

Na školní část maturity se musíš zeptat ve škole, za 2 roky může být změna. Školní část maturity si určuje každá škola sama.

U státní maturit se myslím ještě taky neví, co bude za dva roky. Zatím je povinný čj a jako druhý předmět na výběr mezi cizím jazykem a matikou. Z čj+cizího jazyka je ústní část, didaktický test, sloh. Z matiky je pouze písemný test

novinky ohledně státních maturit se dávají na http://www.novamaturita.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.14 20:06

Letos jsou dva předměty ve státní a dva v profilové (školní) části. Tedy celkem čtyři. Ovšem zatím není jistá podoba maturity příští rok natož za dva roky. Ovšem vše se včas dozvíš, neboj.

Mluvilo se až o 6 předmětech - 3 + 3, ovšem nikdo neví, zda k tomu dojde. Mluvilo se o povinné matematice, ale vzhledem k tomu, že 2/5 lidí propadá (a toho se taky neboj, ten test není těžký, schválně si ho zkus teď a nelekej se, že něco nedáš, tets je na webu www.novamaturita.cz... za 17 bodu máš 4 a prošla si - že to není bůh ví jaký výsledek neřeš, máš pořád dva roky a cca půlku učiva před sebou)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.