Geometrie- stopy roviny a vzdálenost bodu

Od: Datum: 05.04.14 02:25 odpovědí: 3 změna: 05.04.14 18:59

Dobrý den, pomohl by mi prosím někdo s úlohou v odkazu? Sestrojil jsem roviny, ale nevím co s tím dál, potřeboval bych detailněji rozepsat postup ,co s čím dále spojit atd, tak abych to mohl podle toho sestrojit. Byl bych moc rád, kdyby se tu někdo našel.

Děkuji

http://s29.postimg.org/jdtfwd8au/stopa_a_vzdalenost.jpg


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od:
Datum: 05.04.14 15:32

Určíme obrazy stopníků přímek AC a BC. Potom stopa p1α P1P1. Obraz n2α druhé stopy prochází průsečíkem p1α x12. Stačí proto určit nárys druhého stopníku jedné z daných přímek.

.

Vzdálenost bodu M od roviny je na kolmici z daného bodu k dané rovině. Je dána úsečkou, kde počáteční bod je zadaný bod a druhý je průsečík Q kolmice s danou rovinou.

Z bodu M vedeme přímku k kolmou k rovině α . Sestrojíme průsečík přímky k s rovinou α bod Q pomocí krycí přímky s. Sklopením úsečky MQ určíme skutečnou vzdálenost bodu M od roviny α.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavell
Datum: 05.04.14 17:24

Moc Vám děkuji za vyčerpávající odpoveď, přesně tohle jsem potřeboval :) Ještě se chci zeptat v jakém programu je vytvořen ten nákres.

Děkuji :)

Od:
Datum: 05.04.14 18:59

Jedná se o program GeoGebra.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.