Do začátečníku/ pokročilých?

Od: Datum: 02.04.14 21:37 odpovědí: 9 změna: 03.04.14 15:36

Dobrý den, dala jsem si přihlášku na Gymnázium průměr z celé 8 a půl 9 mám 1,16 ..Vybírá se tam druhý jazyk, již 3 rokem mám Němčinu, ale bojím se jít do pokročilých, bylo by blbé jít do začátečníků? Z němčiny jsem měla sice 1 ale i tak se bojím, děkuju za názor:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 02.04.14 21:58

Dobrý den, možná spíše záleží na tom, co už z němčiny umíte, než jakou máte známku.

A také, zda se chcete nudit a mít dobré známky za něco, co už znáte nebo zvolit studium náročnější a více se posunout ve znalostech. Já bych volil pokročilé (i když známky možná nebudou tak skvělé). Zdravím!

Ohodnoceno: 4x

Datum: 02.04.14 22:05

addf, běžně by mělo jít posunout se do druhé skupiny v případě, že jste se "ocitla v té špatné". Kord když jste na nové škole, neznáte učitele, jak se tam předmět učí atd. - do určité doby by na tom gymnáziu měli počítat s tím, že se lidi budou přesouvat. Jinak 100% souhlasím s prvním příspěvkem.

Ještě mě teď napadá - kolik tam asi může být pokročilých, kteří jazyk umí víc než Vy? Kolik lidí má němčinu více než 3 roky jako Vy? Pokud jde ryze o druhý cizí jazyk, tak asi nikdo, tím pádem můžete do pokročilých. Pokud je to i jako první jazyk a budou tam lidi, co mají NJ od 3. třídy, tak bych se nad tím zamyslela. Ale už jsem viděla i plno sedmáků, kteří po roce cizího jazyka uměli tento jazyk lépe než ti, co ho měli od 3. třídy. Mozek je na to v tomto věku lépe připraven ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.04.14 22:05

Nikdo z nás rádců neví, jaké znalosti z němčiny máte. Doporučuji, abyste si vyplnila rozlišovací kazykové testy a tak sama zjistíte, na co stačíte a na co ne. Pak už se snadno zařadíte.

http://www.hello.cz/cs/jazykove-kurzy/testy

www.njs.cz/rozlisovaci-testy

http://www.teburg.cz/testy/index_user_rozrazovaci.php

Datum: 02.04.14 22:36

Souhlasím s Benem, i podle mne je lepší jít do pokročilých. Bude to pro tebe určitá výzva a rychleji se posuneš dál. Půjdeš-li do začátečníků, nebudeš mít téměř žádnou motivaci a pravděpodobně ustrneš na místě.

Datum: 02.04.14 22:55
Do zacatecniku nechod. Bez do pokrocilych. Z vlastni zkusenosti. Delala jsem nemcinu na zakladce dva roky. Potom na gymplu se slo od zacatku. Porad jsenm si rikala dobry dobry, toto umim az mi ujel vlak :(
Navic vyuka je na skole zdarma. Takze co ted ztratis pak budes draze platit. A dneska je jazyky treba.
Vubec bych se do pokrocilych jit nebala. Vetsinou se vi jaka je uroven ze ZS. Mozna na zacatku budete psat srovnavaci test a opakovat. Pripadne pokud to nepujde urcite bude moznost prejit do zacatecniku, ale zahodis tim tri roky prace a to je skoda.
Ohodnoceno: 0x

Od: myse®
Datum: 03.04.14 11:10

absolutně se neboj! nemáš proč! Určitě zase nechceš začínat od slovíček "jak se jmenuješ" bydlím v Praze" atd...

navíc když jsi měla jedničku! Určitě do pokročilých! kdo jiný než ty?

Od: addg
Datum: 03.04.14 12:12

Jednoznačně do pokročilých. Je jedno krásný heslo - odvaž se, pak se uvidí. Do začátečníků můžeš utéct vždycky, a opakovat to co už umíš je ztráta času...

Datum: 03.04.14 12:41

Souhlasím, do pokročilých. Nemá smysl se bát. Kdo se bojí, nesmí do lesa.

Datum: 03.04.14 15:36

Jdi do pokročilých. Na gymplu jsem v prváku váhala, jestli si zvolím angličtinu pokročilou nebo začátečníky, už proto, že jsem absolvovala na ZŠ jen dva roky anglického jazyka, zatímco němčinu jsem měla od 4. třídy. Ze začátka jsem chtěla jít do začátečníků, učitelka nám všem dala rozřazovací test, který jsem napsala na trojku, což mě v tom jenom utvrdilo. Ale učitelka mě prostě bez jakýchkoliv debat šoupla do pokročilých, s tím, že v začátečnících jsou lidi, co v životě žádné anglické slovíčko neviděli. A byla jsem ráda, že jsem skončila zrovna tam, poněvadž jsem se v angličtině hodně za ty čtyři roky zlepšila, někdy to bylo sice docela obtížné a náročné, ale s odstupem času opravdu nelituji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.