Náročnost písemek z dej, data

Od: Datum: 01.04.14 20:13 odpovědí: 8 změna: 02.04.14 08:39

Myslíte si, že je nutné vědět přesně, jaký den a jaký rok zemřel Caesar?

V písemce z dějepisu jsme tohle měli a to na to učitelka ani nějak neupozorňovala. Přijde mi to zbytečné.

Orientační roky, to souhlasím... ale tohle..

A vůbec přesná data mi přijdou zbytečná a jen ti, co chcou mít jedničky se je prostě našrotí, a pak to stejně zapomenou.

Jaký na to máte názor vy? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 01.04.14 20:17

No a ti, co se to srotit nechtej, si snad napisou tahak ne?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.04.14 20:24

Ohýbat je stromek třeba, dokud je mladý, mozek trénovat, dokud je schopen nasávat. Mám práci, ve které kontroluji po jiných. Protože jsme hodně šrotili, nemusím každou blbost vyhledávat, a jen mi to udělá takové "cink!", když se mi něco nezdá. Člověk vážně nikdy neví, kdy se i ten Cézar bude hodit :-D Všeobecné vzdělání je nádherná věc, a velice, velice cenná (a vyzvanači svatého googlu těžce podceňovaná). Data zapomenete, ale mělo by vám to udělat právě to "cink". Nejsme opice, aby nám stačilo zmáčknout čudlík a počkat na banán!

Datum: 01.04.14 20:32

Na ZŠ jsem měla učitelku dějepisu, každou hodinu pětiminutovka z dat, dodnes si pamatuju 2.12.1805 bitva u Slavkova, 26.8.1278 bitva na Moravském poli- padl Přemysl Otakar II., 8.11.1620 bitva na Bílé hoře, 1212 Zlatá bula Sicilská, 14.5.1316-29.11.1378 Karel IV... Umíte si představit, kolikrát jsem dostala za 5? Jak jsem nadávala, proč se takové blbosti musím učit? Myslíte si, že jsem to v životě kdy potřebovala? Přesto, je to něco co mi nikdo nevezme a třeba se to bude hodit minimálně v nějakém kvízu.

Od: efk
Datum: 01.04.14 20:34

Ano i ne. Důležitější než data je podle mě kontext, repsketive nějaká návaznost, příčina, důsledek; takže je důležitější vědět, ne že tv roce X se stalo tohle a v roce Y tohle, ale v důsledku situace X se za 5 let stalo Y. Na druhou stranu je pravda, že i taková nesmyslná data rozvíjí mozek a taky, že když se člověk našrotí datum, tak i když ho pak zapomene, zasadí to aspoň do desetiletí/století. Ale všeho s mírou, neměl by to být předmět postavený na číslech.

Od: mujnick
Datum: 01.04.14 20:38

Pak půjdeš do AZ kvízu a vylosuješ si C a zeptají se tě:kdo zemřel 15.3/ 44 př. nl?

Od: 3axel
Datum: 01.04.14 20:55

dějepis mi nevadil, a musím říct, že co jsem se našrotila, tak hodně toho kupodivu zůstalo, takže i po letech, když se někde zmíní něco, tak to naskočí, člověk se až diví, že to ještě ví. a protože jsem z dějáku maturovala, tak že to bylo šrocení , až jsem litovala, těch bitev, válek, králů, každý vládl od do, revolucí, povstání ...voleb předválečných i poválečných, povstání boxerů, stručný nástin poválečných dějin Vietnamu a Kambodže.-)) letopočty letopočty letpočty..

pravda, nemůžu říct, že by mi přímo k něčemu bylo ale tak paměť se musí trénovat, aby nějaká vůbec byla.

Datum: 01.04.14 21:10

Dobrý den... Dějepis mě vždycky docela dost bavil, byl jsem v něm nejlepší v celé třídě. Dokonce i na střední. Vždycky jsem si říkal, že historie je učitelkou národa a ten, kdo nezná svojí historii, "je ošizen." Dokážu vyjmenovat stovky letopočtů od starověku, přes středověk až dodnes. Ale sám si občas kladu otázku - K čemu mi to je? Úplně k ničemu. K čemu mi je, že v roce 1526 zemřel Ludvík Jagelonský, k čemu mi je, že v roce 1276 zemřel Přemysl Otakar II.? Úplně k ničemu. Nemyslím si, že by mě to nějakým způsobem zásadně vzdělalo, že bych byl o něco víc, než ostatní, kteří to neví. Myslím si, že už dávno neplatí, že bychom měli znát kompletní historii, ale myslím si, že bychom si měli pamatovat důležité mezníky, Husa, objevení Ameriky, Vznik Československa, jeho zánik a vznik ČR, vznik protektorátu, začítek I. a začátek II. sv.války a možná ještě vstup ČR do NATO. Ale to je asi tak všechno. Na co Vám je, že víte, kdy vznikla Bizantská říše nebo, kdy zemřel nějakej césar? Úplně k ničemu, jedině se pak stane to, že ty vědomosti, které v budoucnu budete muset vstřebat a budou daleko důležitější, se Vám už to hlavy prostě nevejdou. Ale je to samozřejmě můj názor.

Datum: 02.04.14 08:39
Muze se ti to nelibit, muzes s tim nesouhlasit, ale to je tak nedine, co s tim muzes delat.
Bud se to naucis nebo ne. Petka je taky znamka.
Veci, ktere te nebudou bavit nebo ti prijdou zbytecne jeste bude.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.