Živnostenský zákon

Od: Datum: 01.04.14 18:52 odpovědí: 2 změna: 01.04.14 19:02

Mám dotaz, nikde se mit toto nedaří najít:

Na koho se vztahuje živnostenský zákon, jen fyzické osoby nebo i na právnické osoby?

Děkuji za odpověd


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 01.04.14 18:54

Na fyzické někdy i na pravnické

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.14 19:02

podívejte se na aktuální znění živnostenského zákona

§ 3 - uvedeno co není živnost

§ 5 - subjekty oprávněné provozovat živnost (1) Živnost může provozovat fyzická nebo právnická osoba, splní-li podmínky stanovené tímto zákonem (dále jen "podnikatel"); státní povolení k provozování živnosti (dále jen "koncese") se vyžaduje jen v případech vymezených tímto zákonem

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.