Střední škola - přijímací řízení

Od: Datum: 29.03.14 22:51 odpovědí: 6 změna: 05.04.14 14:21

Když už sem poslala 2 přihlášky na střední školy a teď bych chtěla na úplně jinou školu (rodinny problem) tak je možné že muzu poslat poslat dalsi jako 3.prihlasku na tu jinou skolu? Jak a kdy? Prosim poradte


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.14 03:20
avatar

Záleží na tom, o jakou školu jde. Oficiálně třetí přihlášku podat nelze, ale po dohodě s ředitelem vybrané školy (to by měli třeba telefonicky vyřídit rodiče) bys na školu ještě mohla přihlášku donést osobně (alespoň loni se to takhle povedlo dceři jedné známé).

Ale obávám se, že u výběrové školy se to nepodaří.

doplněno 30.03.14 22:15:

Jancaak, loni jsem to s matkou zmíněné dívky vyřizovala, takže vím, o čem mluvím. Nemá-li škola moc přihlášek, nebo nejde-li o výběrovou školu, na kterou se skládají přijímací zkoušky, lze se podle mne s ředitelem školy dohodnout.

Každopádně za pokus o dohodu nic nedá, bude to stát maximálně ten telefonát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.14 10:02

nemáte pravdu. Do 1.kola se podávají pouze 2 přihlášky. Od 2. kola přijímacích zkoušek není počet přihlášek omezený, můžete si dát libovolně přihlášek. Nebo se domluvit s ředitelem školy, jak správně píšete

doplněno 30.03.14 13:17:

ano, pokud gympl vypíše 2. kolo přijímaček, můžete si podat přihlášku. Budete dělat přijímací zkoušky ve stejném rozsahu jako uchazeči 1.kola. Ve 2. kole berou jen několik málo uchazečů, takže byste musela mít štěstí...moc šancí si nedávejte, ale zkusit můžete

doplněno 30.03.14 16:42:

zvidavajanca --- děkuji za doplnění. Záleží, jaké gymnázium...na výběrovém můžou mít přijímačky v 2. kole stejně těžké jako v 1. kole. Je to různé


doplněno 04.04.14 16:48:

Důležité je, že v druhém a dalších kolech přijímacího řízení není počet přihlášek omezen (na školu se lze dostat domluvou s ředitelem, nebo přes přijímací zkoušky, někde zase berou všechny bez přijímaček či třeba po známosti)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tsekis
Datum: 30.03.14 12:24

A myslíte že muzu poslat orihlasku na nejaky gympl?

Datum: 05.04.14 14:08

@jancaak: "někde zase berou všechny bez přijímaček či třeba po známosti"

Nevím, jestli se to praktikuje, ale přijímací řízení má jasná pravidla. Tj. jsou sestaveny podmínky za jakých se sestaví "žebříček" přijatých. I počet bodů za určité věci je znám, takže každý uchazeč si musí umět spočítat, čeho má dosáhnout a nelze ho obrat. Ano, u jiných body přidat lze, to nikdo neuvidí, ale nereálná hodnota také může být podnětem k přezkoumání. (Žebříček bývá zveřejněn, místo jmen jsou kódy).

A myslím, že známosti se přesunuly ze škol na pracovní místa.

doplněno 05.04.14 14:58:

Rozlišovala bych školy a prodejny vzdělání...

To, že na soukromé školy se dá dost jakkoliv a udělat je bez docházky, plnění povinností a někdy i znalostí, je známo. Takže vzdělání se na takových školách kupuje. Já bych osobně za něco takového neplatila.

Ale na státní gymnázium myslím, že ani náhodou, jedině přestup hned na začátku z nějakého vážného důvodu (stěhování).

A učňáky nevím, proč tu zmiňujete, když slečna chce na gymnázium.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.04.14 14:21

@ zvidavajanca -- bohužel známosti platí i pro školství. Ředitel může vzít po dohodě v podstatě kohokoli, jak to funguje - viz příspěvek od ivzez. Domluvit se dá, záleží jak je škola výběrová apod.. Přes známost lze a na některé školy berou v dalších kolech všechny, dokud nenaplní kapacitu (soukromé školy, učňáky)...tam kde je velký nedostatek studentů není problém se dostat

doplněno 05.04.14 15:02:

prostě rozhodující slovo má vždy ředitel školy. Přijímací řízení neznamená nutně těžké papírové přijímací zkoušky, třeba jen přijímací pohovor...nebo taky studenti jsou přijati na základě splnění kritérii přijetí pro jednotlivé obory (určitý prospěch apod...)

doplněno 05.04.14 15:18:

záleží jaký státní gympl. Někde berou téměř všechny, třeba i trojkaře. Někde je zase velký převis. Osobně bych ráda věřila, že po známosti nelze...reálně bych byla velmi naivní kdybych tomu věřila (sponzorské dary pro státní gymnázia)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.14 16:36

I na gymnázium se občas počádají druhá kola.

Není úplně pravda to co píše jancaak. Každá škola stanovuje podmínky přijetí v druhém kole (stejně jako v prvním) a podmínky nemusejí být stejné jako v prvním. Obvykle bývají mírnější, aby je splnilo více žáků a potom se podle žebříčku bere prvních x. Počet přijímaných musí být také zveřejněn.

Určitě budou druhá kola na soukromých gymnáziích. Někdy je nevypisují, ale stačí školu kontaktovat. Často berou i na konci srpna, ale školu byhc kontaktovala dříve.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.