Gymnázium - WTF?!

Od: Datum: 26.03.14 17:03 odpovědí: 9 změna: 27.03.14 14:59

Ahoj, chci se zeptat, kdo z Vás byl na Gymnáziu? Já tam jsem teď a moje mamka byla na úplně tom samém. A říkala, že tak jako já se učit nemusela, (jako musela se hodně učit, ale nechtěli toho po nás tolik), dřív to bylo špičkové Gymnázium, ale teď to jde od desíti k pěti, jsou stížnosti na učitele a celkově. Co myslíte, ve školním řádě je napsáno: čtvrtletní písemná práce s esmí psát jen jednou denně (z 1 předmětu), takže když jsme psali např. z matiky,z čeeštiny musíme až zítra, jenže to my ne, ČTVRTLETNÍ, upozorňuju čtvrtletní písemné práce, ne žádný malý desetiminutovky jsme dneska psali 3, že prej bude čtvrletí, no nechápu to. Co se dá dělat? :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.03.14 17:06
avatar

a proc nezajdes za reditelkou? ze kdyz ty musis dodrzovat skolni rad a ucitele ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 3axel
Datum: 26.03.14 17:43

a jak se vlastně dnes pozná čvrtletní práce od běžné písemky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 17:49
avatar

Je to jenom o dohodě s těmi dotyčnými učiteli, ale já se ani nedivím, že dnešním žákům učitelé nevycházejí vstříc a dají jim třeba tři čtvrtletní práce v jeden den. Protože jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 27.03.14 12:29

Dodrzovani skolniho radu je o dohode?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.14 09:00
avatar

U nás jsme zásadu jedné čtvrtletní práce na den dodržovali. Čtvrtletní práce jsme cca týden předem zapisovali do třídní knihy, takže všichni vyučující měli přehled, na který den nemohou práci ve svém předmětu naplánovat.

Zkus zajít za třídní učitelkou nebo na vedení školy a tento postup navrhnout. Bude to i v zájmu školy kvůli případné inspekci.

doplněno 27.03.14 09:02:

Jinak já mám s gymnáziem zkušenost opačnou: dříve bylo studium náročnější, rozsáhlejší. Co bylo začátkem 70. let potřebné k maturitě, stačilo o téměř 30 let později ke státnici.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luciek
Datum: 27.03.14 12:27

Ahoj, já jsem teď taky na gymnáziu a taky se musím hodně učit. Na základce jsem to brala hrozně vážně, teď už ani tak ne. Ne že bych se nesoustředila, neučila nebo tak, ale nechávám to víc plavat, přece tyhle roky budu zažívat jen jednou tak proč si je celé zkazit tím že se mi nechce učit a stejně musím a tak. Řeknu ti, že na základce byli učitelé daleko shovívavější, ale je to spíš o domluvě. Máme učitele, kteří jsou schopni nám napařit třeba tři pololetní písemky na den, a pak jsou zase učitelé, kterým když řekneme že máme psát pololetku, jsou schopni nám vyjít vstříc a domluvit se. Ale myslím, že kdybychom hodně chtěli tak i s těmi s kterými jindy není domluva, tak se dovedeme domluvit. Takže chodit za nimi a mluvit, mluvit mluvit. A samozřejmě je to taky o chování - nemůžu čekat, že učitel ke kterému se chováme jako prasata, mi vyjde vstříc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 3axel
Datum: 27.03.14 14:33

Gymnázium s velkým G - WTF?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.14 14:43
avatar

Treba zacatek vety? Ale jinak je to velice vecny prispevek...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 3axel
Datum: 27.03.14 14:59

ano, omlouvám se, opravdu je to nevěcné

ale připadlo mi legrační, že gymnazista ví, co po něm kdo může chtít ale kde se píše velké písmeno, k tomu ještě nedospěl.. to se bere snad už na Základní Škole

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.