Ústní zkouška z literatury - maturita

Od: Datum: 24.03.14 19:32 odpovědí: 3 změna: 24.03.14 20:18

Dobrý den, co znamená u ústní zkoušky z češtiny mluvit o dobře. Je to myšleno mluvit o době v který žil autor např: K.H.Mácha - máj to byla světová a česká literatura do konce 19. století, tak mluvit o světové a české literatuře do konce 19. století? Nebo jak je to myšleno? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.03.14 19:37
avatar

Dobrý den, také bych to chápal tak, že jde o dobu, ve které autor žil a tvořil. Také to může být doba, ve které se odehrává děj díla - podle přesného zadání otázky.

Pokud nebudete mít jistotu, tak se zeptejte na upřesnění (nebo Vás navedou tím správným směrem). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dejvi
Datum: 24.03.14 20:14

Mluvit o období kam dílo patří (Romantismus, Realismus,atd.) Konkrétně Máj je z období českého romantismu, takže povědět hlavní znaky Romantismu a jací další autoři v tomto období psali.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.14 20:18

Především mluvit o české literatuře - tedy romantismu u nás. Charakterizovat poměry u nás (národní obrození), politiku u nás (v kontextu evropské). Potom literární směr, kam dílo spadá. Můžeš zmínit i situaci ve světě - díla té doby. Ale nemělo by to převažovat.

Pokud letos maturuješ, tak jste ještě nezkoušeli maturitní rozbor nebo ses nebyla loni podívat na maturity? Pokud nematuruješ, tak doporučuji se letos zajít podívat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.