Sociofobie nebo jen přehnaná reakce?

Od: Datum: 20.03.14 17:35 odpovědí: 1 změna: 20.03.14 17:50

Dobrý den,

z názvu předmětu jste asi už poznali, že mám sociofobii. Je mi 17 let a jsem...v koncích.
Možná bych mohl začít od začátku. Šikana. Každý mě nenáviděl, každý mě nenávidí. Nedokážu promluvit k nikomu bez toho abych se přemáhal. Když už to zvládnu, "odpálkují" mě spoustou urážek. Zkrátka, jsem ponižován za vše co jsem, co nosím. I kdybych měl to nejdražší oblečení a věci, stejně to budou dělat. Jsem jiný.

Nedokážu jít po ulici bez toho, abych se bál že se mi někdo bude smát, bez toho, abych měl v hlavě to, co si asi oni myslí. Nedokážu nic dělat ped lidmi. Např. jít před tabuli na zkoušení, je...takřka nemožné. Radši si nechám dám za 5 než tam jít. Často jsem myslel na sebevraždu. Jednou...jednou jsem se pokusil ze zabít. Ale neúspěšně. Tehdy mi bylo 15. Žiju dál, dál se peru sám se sebou, se životem. Sebevědomí nemám a s tím co se děje, nepočítám že ho budu někdy mít.
Už nedůvěřiju ani rodičům. Když jsem se jim snažil vysvětlit, čím trpím, nevěřili. Prostě se zasmáli a poslali mě do školy. Když jsem se snažil znova, už jim to přišlo otravné a dostal jsem vynadáno. Byl jsem, a pořád jsem, navýván hypochondrem.
Možná jsem jen hypochondr. Možná jenom přeháním. Proto se ptám.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.14 17:50
avatar

Víte mladý muži, myslím, že spoustu věcí vidíte ještě pubertálníma očima - tím Vás nemíním nijak urážet, pubertu jsme měli všichni. Jde o to, že podle mě si spoustu věcí namlouváte. Všichni mě nenávidí ! Jak kategorické - přitom jistě cítíte, že nepravdivé. Věřte tomu, že 99,999% české populace jste dokonale lhostejný. Proč by Vás asi tak nenáviděli, když Vás vůbec neznají, že? S tím oblečením - ano, to je dnes mezi Vaší generací zásadní problém - mám 15 letého syna a potají se řehtám, když vidím, jak řeší to, jaké tepláky si vezme na kolo - hlavně aby to mělo značku! Ale proboha proč? Protože pár snobáků toto řeší? No tak ať - jejich boj. Neřešte to, co si kdo o Vás myslí, to není věc, kterou byste mohl vyřešit. Já říkám - řeším jen to, co můžu ovlivnit, nad ostatním mávnu rukou. A k rodičům - věřte, že prakticky asi každý teenager dospěje k otázce ,, Jak je možné, že tak blbí rodiče mají tak inteligentní dítě, jako jsem já? To je normál, patří to k věci.

Ale určitě pusťte z hlavy myšlenky na sebevraždu - jednak to asi není bůhvíjaký zážitek se mordovat, ale hlavně - nejde to vrátit, není žádné tlačítko Reset, nemáte další životy jako v PC hrách.

Co však máte - život před sebou. Ano, není to kolikrát sranda, ale věřte, že Vás v životě čeká ještě spousta krásných momentů, pro které stojí za to tady být. Puberta odezní, začnete řešit normálnější problémy než oblékání a posměch okolí - třeba zaměstnání, rodinu atd.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.