Já a můj bambus

Od: Datum: 01.03.16 16:03 odpovědí: 7 změna: 05.03.16 11:13

Dobrý den moji milí přátelé!

chtěla bych se zeptat jak to že můj bambus (značka Lucky bamboo z Lidlu ČR) už neroste...Jsem z toho velmi smutná poněvadž mi přinesl štěstí a já se seznámila s mým současným přítelem (iniciály L.L.T. je z Číny) . Bojím se,že se ted přestane růst i náš krásný vztah. Lucky bamboo nosím vždy a všude v mé O bag.

Děkuji za brzkou odpověď Makule L.T.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.03.16 16:04

očividně mu něco schází. To nejmenší co můžete udělat je přesazení do nové zeminy popř alespoň přidat nějaké hnojivo do zálivky. Předpokládám, že stanoviště kde se mu dařilo se nezměnilo.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.03.16 16:24

Hledejte pěstování draceny. Není to bambus, ale dracena. http://www.chovatelka.cz/clanek/pestujeme-lucky-bamboo

Datum: 01.03.16 16:28

Máš na mysli tuhle rostlinu? http://www.obi.cz/decom/product/Bambus_%C5%A1t%C4%9Bst%C3%AD_ve_sklen%C4%9Bn%C3%A9_v%C3%A1ze/4981718

Většina rostlin pod tímhle názvem je dracénou, které se ve vodě časem nelíbí. Potřebuje seříznout kmínek, nechat zakořenit a pak zasadit do půdy.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.03.16 16:29

Nechte ho doma a nikam ho nenoste, co je to za nesmysl nosit ho stále sebou -proto neprospívá

Datum: 01.03.16 18:31
Ne , rostlina opravdu nema nic spolecneho s vasim vztahem ani stestim. Je to osud.
Ale ja vam preji , at jsze stastni.

Datum: 01.03.16 19:17

Já ho koupila taky v Lidlu už dávno ten v takové nádobě ve vodě, voda se musí stále dolívat nebo je po něm. A když se mi ulomil jeden stonek, dala jsem, ho zakořenit do sklenice s vodou a pak jsem ho zasadila do hlíny, roste taky.

Datum: 05.03.16 11:13

To ho nosíte v uzavřené tašce? *sok* A kdo Vám tohle poradil? To je přece naprostý nesmysl. Je to živá rostlina a potřebuje světlo a vzduch. Nechte ho doma, podle rad ostatních. Tohle zacházení nepřežije a pokud jste přesvědčená, že na této rostlině závisí Váš vztah, tak to udělejte ihned, protože ta rostlina to stoprocentně nevydrží...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.