Co je to za šeřík?

Od: Datum: 26.06.15 10:06 odpovědí: 10 změna: 27.06.15 00:19

Dobrý den, nevíte co je to za druh "šeříku"? A jak se dá případně namnožit. Děkuji :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.15 10:20

Je to Šeřík bez. Množí se snadno různými způsoby: řízkováním, hřížením, odkopky i roubováním. Pěstování snadné, čím méně péče, tím lépe.

Ohodnoceno: 0x

Od: astik
Datum: 26.06.15 11:16

Moc děkuji za odpověď :) Takže zkusím ustřihnout větvičku a snad se zadaří. *smich*

Od: bilavlcice
Datum: 26.06.15 11:45

Podívejte se kolem rostliny, určitě tam bude hodně odnoží. Odnož vyrýpnete i s kořenem a ujme se vám určitě.

Držím tlapky ať se zadaří

Datum: 26.06.15 14:07

Já bych si tipla ŠEŘÍK ČÍNSKÝ.

Datum: 26.06.15 14:18

Syringa - šeřík je na trhu i jako 1 m vysoký keříček,miniatura běžného šeříku.

Po odkvětu se dá zakořenit z uzrálého výhonu,který zakryjeme vrškem PET lahve.Nevyužívejte odkopku z keře,většinou se ušlechtilé varianty roubují na neušlechtilé odrůdy,odkopek je potomkem podnože.

JABRAKA

Datum: 26.06.15 15:38

Já to vidím na šeřík obecný. Ten se neroubuje, je vlastně planý a z odkopku vyroste stejná rostlina. Roubovaný je jen plnokvětý šeřík, nebo pak šlechtěné stromkové odrůdy.

Datum: 26.06.15 15:59

bilavlcice. To by ses divila, kolik dalších šeříků je roubovaných

Datum: 26.06.15 16:05

Mě by spíš zajímalo, kdy to bylo foceno. Šeříky čínské i obecné jsou odkvetlé a Šeřík Prestonové, který kvete teď, nedorůstá takových rozměrů.

Datum: 26.06.15 16:11

Sebod ... možná. Přímo o šeříky jsem se nikdy nezajímala. U nás to roste jako plevel a zbavit se jich je téměř nemožné. Uříznete keř a okolo vyrazí nové šlahouny. Kvetou stejně jako keř původní. Když nehledáte nějakou speciální vzácnou odrůdu, přijde mi zbytečné kupovat je.

Od: astik
Datum: 27.06.15 00:19

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.