Co je to za strom s plody?

Od: Datum: 07.09.14 17:59 odpovědí: 6 změna: 08.09.14 18:03

Vrátila jsem se z dovolené v Itálii.Sem tam si fotím místní stromy či kytky.U těchto dvou nevím co to je,hlavně ten strom s plodem,domů jsem si přivezla už dozrálý,má nahnědlou barvu.U toho keříčku jsem vyfotila kytku zblízka.Díky J.

doplněno 08.09.14 16:11:

Tak ještě dopisuji,vyfotila jsem si v Itálii ještě palmu,poslala kamarádkám,že jsem poprvé viděla jak palma kvete.Byli jsme na Palmové riviéře,byly všude,tak jsem je tam obdivovala,jak krásně kvetou.A dostala jsem od jedné kamarádky odpověď,že to je datlovník a to,co tam je,jsou datle.Nevadí,ale je to krásné,hned jsem si to vyhledala na googlu.Jen teda přikládám,jak to pěkně vypadá.J.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.09.14 18:10

1. magnolie grandiflora

2 a 3 je lantána nebo-li libora u nás se běžně pěstuje ale nevyroste do takových rozměrů

doplněno 07.09.14 18:17:

zde je moje lantána hodně mění barvy při kvetení

doplněno 07.09.14 18:22:

ještě jem šla vyfotit tu oranžovou

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.14 18:10

Kvetoucí bych řekl, že je Lantana camara.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: yitka
Datum: 07.09.14 18:20

Díky,už jsem hledala na netu u toho stromu co to může být,protože mi tam někdo z rekreantů říkal,že je to asi platan,tak jsem to hledala na netu,i jiné stromy a nepodařilo se.Tak už jdu juknout na magnolie i tu keříčkovou krásnou květinu,moc díky J.

doplněno 07.09.14 18:35:

Už jsem si to našla,je to ono,já už mám tu "šišku" takovou hnědou,květ už jsem tam nezažila-mám to na památku,snad to vydrží,dala jsem na balkon doschnout.Asi to jsou semena?Dá se z toho magnolie vypěstovat?Vyloupat nebo se to pěstuje jinak?Já s tím experimentovat nemíním,asi by se tomu v našich podmínkách nedařilo a nebylo by to tak pěkné jako ve své domovině,jen mně to zajímá,třeba to někdo zkusil?A ta libora je taky krásná,v Itálii byla hodně do oranžova a velký keřík,zářilo to do dálky.Jen nám sluníčko nepřálo,celou dobu pršelo,bouřilo,vichry,tak jsem aspoň courala a fotila,co se mi líbilo.

Datum: 08.09.14 18:03

yitka,,,, z té palmy jste si měla vzít to oranžové semínko,,,,já jsem si vypěstovala dost. Porozdávala jsem to Ona má první děložné listy a pak za delší dobu vyraší ty další.. Ale to chce dost času.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.14 08:34
avatar

Liboru jsem si užila v Itálii a letos i v Řecku takřka na každém kroku. Tvoří velké keře, nechá se vypěstovat i jako stromek s kmínkem a korunou. Barev je nepřeberně. Od bílé, přes krémovou, světle i tmavě žlutou, lila, fialovou, růžovou, oranžovou, červenou, karmínovou. Je krásná a jak už rádci psali, během kvetení mění barvy. Nechá se pěstovat i u nás, ale má ráda teplo a v jižních zemích se jí daří daleko lépe. Jaga.

U nás by byla tou nejhezčí ozdobou každé zahrádky, v Řecku jsem ji viděla růst i na skládkách. Inu, jiný kraj...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: yitka
Datum: 08.09.14 16:13

Tak foto posílám až teď,nepovedlo se mi to.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.