Begonie padlí nebo plíseň

Od: Datum: 03.09.14 18:17 odpovědí: 5 změna: 04.09.14 20:04

Dnes jsem zjistila, že mám na begoniích plíseň nebo padlí nebo co to je. Prostě listy jsou potažené něčím šedým. Mám listy ostříhat, nebo použít nějaký postřik? Mám strach, že se to natáhne do brambor a begonie to nepřežijí. Nikdy jsem se s tím nesetkala. Je možné, že je to tím mokrým počasím? Prosím poraďte co s tím. Děkuji Alik


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.14 20:34
avatar

Zkuste vložit fotku.Brambory to budou nejspíš hlízy begoníí že?Slyším to totiž poprvé .Já osobně bych vršek ustřihla a hlízy nechala zatáhnout a uložila v suchu do jara.Cesmína

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alikŽ
Datum: 03.09.14 21:16

Ano, brambory jsem myslela hlízy. Zkusím to ostříhat a schovat do sklepa. Omlouvám se, ale fotku neumím vložit. Stále s tím počítačem bojuju, zatím vyhrává. Ale děkuji za radu.

Datum: 04.09.14 15:37
avatar

Aliku, umíte uložit fotku na plochu? No a pak se už necháte jen vést tím, co je pod rámečkem, do kterého píšete. Procházet-klik- vybrat v nově naskočeném rámeču, otevřít-klik- vložit-klik ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.14 08:45

Alik - za prvé - hlízám to nic neudělá, přežijí. Za druhé - vzhledem k tomu, že léto končí, to už možná nemá ani cenu stříkat, stejně než by se rostliny vzpamatovaly, na odejde díky podzimu - prostě oberte usychající listy a nechte tu na dožít. Pokud budete chtít přece jen zasáhnout chemicky, pak použijte Baycor nebo Discus.

doplněno 04.09.14 08:47:

Jo - a na nestříhejte - hlízy z ní ještě potřebujou natáhnout živiny, důležité k přezimování a dalšímu růstu v příští sezóně.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: alikŽ
Datum: 04.09.14 20:04

Pro babkazov, asi jsem úplný dřevo, vnučka už mi to s těma fotkama ukazovala, ale znáte to. Udělá klik, klik a já stejně nic nevím. Asi budu muset říct někomu kdo na mě dude mít víc času a trpělivost. Ale jinak děkuji za rady, oberu to ošklivé a nechám je zatáhnout. díky Alik.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.