Zazimování jahod

Od: Datum: 02.09.14 20:32 odpovědí: 4 změna: 02.09.14 22:28

Ahoj, dostala jsem od sousedky 2o sazenic jednouplodících jahod /odnože/. pro nedostatek místa jsem je zasadila asi před měsícem a půl do 20l stavebních kyblíků, kde prosperují.Protože letos už je nemůžu dát do země , ráda bych využila znalostí zkušenějších ,- mám kyblíky něčím na zimu obložit? /polystyren třeba/ , nebo jsou dostačující, aby jahody nevymrzly? Myslím, že by se ani do půdy dávat nemusely, nádoby jsou dost velké , ale nejsem si jistá se zimou. Pokud teda bude ,,normální ,, a ne mínus 30. Díky všem za názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.14 21:10

Aby jahody nevymrzly (neuschly) tak bych kýble zapustila do země. Kýbel proti znečištění bych dala do většího igelitového pytle. Bylo by i tak vhodné do příchodu mrazů udržovat zálivkou zeminu vlhkou. Bude-li dost sněhu, tak je dobré na ně ještě více ho nysypat, při holomrazech občas zalít studenou vodou. Nádoby s rostlinami dávám do kompostu, kde nepřekáží.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.09.14 21:18

Děláme to stejně, jen je z nádob vyklepneme ( s tím igelitem je to dobrej nápad). Navrch ještě dáváme chvojí (někdo třeba slámu), právě jako ochranu při holomrazech.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.09.14 21:10

tak jahody nijak nezimujem a vždy nám plodily akorát vám můžou prasknout ty kýble

doplněno 02.09.14 22:32:

pckop *palec* také nechápu z jakého důvodu při holomrazech zalévat*nevi*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.09.14 22:28

Nedělejte z toho vědu. V zimě , když mrzne, promrznou záhony také do dost velké hloubky a jahody vydrží. Nechal bych kýble s jahodami normálně venku. Hlavně tam při holomrazech nelejte vodu, vzniklé kluziště by nemusely rozdýchat.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.