Bazalka v zimě v pokoji

Od: Datum: 08.02.14 10:57 odpovědí: 4 změna: 14.02.14 19:48

Zdravím všechny.Protože miluji vše co zavání bazalkou, koupil jsem si již potřetí v Penny zelenou bazalku v plastovém květináčku.Poprvé jsem ji po příchodu domů přesadil a z toho už se nevzpamatovala.Podruhé jsem - co jsem tak různě pochytil, bazalku nepřersazoval, denně zalíval, nerosil.Jednou jsem jí dvě větvičky odřízl, zbytek až na jednu uschnul.Mám ji nyní v pokoji na parapetu na jižní straně, ráno +13 st., podvečer + 20 st.Dělám něco špatně? Mám vůbec v zimě šanci?

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zabu
Datum: 08.02.14 11:16
Já se na totéž loni ptal v květinářství, a prý tyhle rostlinky jsou nějak "rychlené" a doma už nerostou. Prý jedině semínka a vypěstovat si vlastní. Ale zatím jsem se k tomu neodhodlal.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.14 11:24
avatar

Je to tak, tyhle rychlené bazalky jsou v zimě na jedno použití. Vlastně jsou choulostivé, teplomilné a u nás si je můžete vypěstovat jenom v létě. Takže pokud jste je koupil nyní v zimě, když bylo pod nulou a než jste je dovezl a přenesl domů, rostlinka nastydla. Abych řekla pravdu, měse je nepodaří dlouho udržet na živu ani v létě. Koupit, ořezat, použít, zbytek vyhodit. Pěstujte šnytlík.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.02.14 16:37

Potřebuje sluníčko, takže nejvoňavější bude, pokud ji budete v létě pěstovat v truhlíku na balkoně. Tyhle zimní rychlené ve sklenících nemají šanci na delší život.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.14 19:48
avatar

No já mám už dvě na parapetu. Na topením na východojižním okně a vypadají dobře. Pravda na moc velké vaření to není, protože z nedostatku světla téměř nerostou, ale pesto jednou měsíčně dají. A pochybuji, že po každodením zalévání vám uschla, spíš uhnila. Bazalku zalévejte jen velmi sporadicky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.