Sušení ořechů

Od: Datum: 12.10.13 12:56 odpovědí: 5 změna: 20.10.13 19:59

Stala se nám nemilá věc, než jsme tomu stihli zabránit, firma u dědy pokácela velký ořech (dvoják, hrozilo že spadne na střechu) ještě v době, kdy ořechy nebyly popadané. Zralé více méně jsou, ale jsou více mokré a měkčí, než ty co normálně spadnou. Ty sušší usušíme normálně na vzduchu ve slupkách, ale ty vlhké zplesniví, to je vidět. Rád bych je zachránil, i když pak třeba nebudou dokonalé, ale lepší než vyhodit. K dispoizici mám mrazák, běžnou sušičku ovoce i horkovzdušnou troubu. Máte nekdo zkušenost, jak je nejlíp zachovat? Nejraději vyloupané.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 12.10.13 16:50

Napadá mě dát je třeba na radiátor, oni za čas vyschnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.13 20:38
avatar

Vy sušíte ořechy v té zelené slupce? Nebo tím, že je sušíte ve slupkách myslíte ve skořápkách? Normálně vyloupejte ořechy z toho zeleného obalu a sušte na slunci v tenké vrstvě v bedýnkách. Ořechy normálně proschnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.13 20:45

vyloupat z dužniny, pak nechte je uschnout, pak vyloupat. Pokud jsou posbírány resp. utrženy příliš brzo, projeví se tím, že jádra se scvrknou, můžou také zhořknout, vliv má , že jsou dlouho ve vlhku a začínají plesnivět, někdy plíseň ani nemusíte vidět, barva musí být na oko lahodná, každý ví, jak dobrá a správná jádra vypadají...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.13 21:04

Hlavně musí dýchat zespoda. Já jsem je letos dala na plechy a bylo zle. Skončili v kotelně v klas. zeleninových přepravkách ve třech vrstvách. Ale ty přepravky jsou vždy na prázdné a je to v poho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 19:59
avatar

Vyloupat ze zeleného obalu a v skořápce sušit na sítech, případně ořechy dát do vzdušného pytle s malými oky (jako na brambory) a dát do tepla, např.kotelny, nad pec. Pak zkoušet loupat. Některé mohou být už uvnitř černé. Určitě neloupejte hned.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.