Vrba jíva - škůdce nebo houbová choroba?

Od: Datum: 31.07.12 16:42 odpovědí: 9 změna: 01.09.14 23:28

Dobrý den, prosím o radu, jestli někdo neví, co je toto za chorobu nebo škůdce na převislé kočičce? Nerada bych o ni přišla a nevím si s tím rady...*ee*. Listy jsou ze spodní strany napadené nějakou žlutí a následně začnou usychat. Stromeček byl hodně napadený mšicí, ale tu se podařilo zlikvidovat...a teď pro změnu tohle *plac*.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 31.07.12 16:55

je to rez ,kupte v zahrádkářských potřebách sprej- poradí který bude nejvhodnější .

A nebo nejlepší bude listy ostříhat a jíva pěkně obroste

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.08.12 07:54

Děkuji za informaci, je to opravdu rez, takže zkusím postříkat a snad to pomůže. *placni*

Od: ladaadal*
Datum: 01.08.12 11:15

Sabrino, když už je zodpvězena otázka, chtěl bych se taky na něco zeptat, ať zbytečně nezakládám nový dotaz. Jak Jívu nejlépe množit? Někde se píše ořezat v létě, někde až před zimou, někdo píše hned zapíchat, někdo namočit, nekdo nechat ve studenu do jara, má s tím někdo osobní zkušenost? Díky.

Datum: 03.08.12 08:01

Bohužel tohle tedy nevím, jak jívu množit...*nevi*. Já jsem si ji koupila v zahradnictví (převislou na kmínku) a určitě se musí na ten kmínek naroubovat...*slunce*.

Od: michalov*
Datum: 03.08.12 10:09

Jíva z řízků,přestože je to vrba, nejde. Zkoušeli jsme to a nechce se jí ani za nic.Zkoušeli jsme dokonce i výsev a také bezúspěšně. Nevím jak komu,mne se ale pomnožit jívu zatím nepodařilo.Kultivary,které koupíte v zahradnictví či v marketech jsou roubované.

Od: ladaadal*
Datum: 03.08.12 11:25

Děkuju za odpověď. Když to tak pročítám, tak to asi jívu nemám. Já to nařezal na horách (v Krkonoších), vypadala jako z Ladových obrázků a z 20 se mi jich chytlo 18. Chtěl bych jich víc a tak dumám, kdy to ořezat a zasadit. Chci z toho mít v budoucnu takovou stěnu.

Od: vosa*
Datum: 18.08.12 12:55

Zkuste zasadit řízky z loňského dřeva.

Od: horalka*
Datum: 28.08.14 20:18

Dobrý den,mám stejný problém s jívou(oranžový listy) Žádný postřik nefunguje,poradil vám někdo,jak s tím zatočit a co to vlastně je?Díky za odpověď

Datum: 01.09.14 23:28

Jaký postřik jste použila, na rez nejlépe zabírá Baycor, Rubigan, Kuprikol či Dithane. Pokud ale není napadení masivní, tak neřešit. Nebo pokud se jedná o velký strom. Ono už stejně v tak pokročilém stadiu vývoje není co zachraňovat. Opadané listí na podzim spálit. Případně prosvětlit a tím provzdušnit korunu (hlavně pokud se jedná o nízký stříhaný stromek, probrat výhony či čípky). Rzi také nahrává srpnové vyjímečně vlhké a deštivé počasí, takže se může jednat jen o letošní problém. Při aplikaci můsíte dbát na postříkání rubu listu, aby se fungicid dostat do styku se houbou.

Množení vrby je velice jednoduché, stačí sklenice s vodou a minimálně loňský vyzrálý výhon. Koření snadněji do začátku léta. Výhon čistím od listí, případně ponechám pár zbytků listů.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.