Kopr a jeho sklizení

Od: Datum: 27.05.12 08:28 odpovědí: 10 změna: 29.05.12 23:39

Přeji pěkný den, všem. Včera jsem měla sklizeň kopru, na omáčku. Každý rok, koupím semena kopru, různě semínka rozhodím a zasadím do řádku a doufám, že mi něco vyroste na koprovku. Většinou to skončí tak, že jdu k zahradníkovi, nebo sousedům pro kopr. Letos jsem si poprvé koupila semena - kopr nízký. Tentokrát jsem mu udělala místo pod švestkou. Poprvé za 26 let, mi vyrostlo tolik koprů, že jsem ho musela nabízet sousedům. Včera se všude kolem nás vařila koprovka a ukládal kopr do mrazáku. Tak jsem si řekla, že Vám ho také předvedu. Zahradník mi říká, že bude růst dál a znovu budu mít úrodu i když jsem vše ostříhala.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.05.12 08:48

Viky,kopr nesmi pri kliceni vyschnout,mozna ze zastineni svestky pomohlo?Mate asi teplejsi oblast?ja seji az v kvetnu.Pekna uroda:)

Od: kejki
Datum: 27.05.12 12:07

Jdu dosít kopr pod švestku! :)

Od: viky®
Datum: 27.05.12 22:14

Já budu přemýšlet, komu kopr nabídnu, když ho vyroste zase hodně. My máme kopru tolik, že si můžeme otevřít restauraci a vařit koprovku každý den. ( říká můj manžel) Našim sousedům, po mé nadílce, určitě také poleze kopr krkem.

Od: des*
Datum: 27.05.12 22:23

VIKI Když je něčeho hodně,tak je toho příliš.Rozjela jste plantážnické pěstování a nezajistila si odběr.Za chvíli vás budou mít všichni plné zuby.Je třeba se zamyslet nad svým konáním.Zkrátka narostl a ...je to.Vyroste,udělají se mu semínka,nějaká oberete na příští rok,ostatní se vysemení samy.My doma kopr neřešíme,roste sám,natrháme si ho a dál jak jsem už psal.Když lidi nepřijdou sami,necpu jim to.

Datum: 28.05.12 02:20

Dobré ráno, Des. Dva řádky pod stromem, není plantáž. Obchodovat s koprem, to je lepší být "Obchodník s deštěm." Jsem spíše na rozdávání, než obchodování. Zahrada je pro radost, ne na výdělek.

Datum: 28.05.12 08:05

Milá Viky, kopr to je radost. Můžete vařit koprovku, dělat kulajdu s koprem, vynikající je i zelný salát s koprem. Kopr se hodí i na nejrůznější chuťovky, obložené mísy apod. A klasické tzatziky, tam je taky kopr důležitý. Navíc, pokud máte letos nadbytek, může se stát, že za rok nebudete mít nic a ten v mrazničce, dobře uskladněný, můžete klidně používat i další období.

Já mám kopr ráda pro jeho příjemnou typickou vůni. Navíc ho dost spotřebuji do okurek. Každý rok nakládám okolo 60 skleniček. *placni*Jaga.

Datum: 28.05.12 20:50

Dobrý den Jago.

Koprovku už jsme měli a Kulajdu jsme dnes dostali u sousedů, dobrovolně povinně, jsme museli ochutnat, výrobek z našeho kopru. Byla výborná. Okurky nenakládám, nechávám to těm, co to umí. Pak jsou okurky taky dobroučké.

60 skleniček okurek, to je hrozně moc, to si vůbec nedokážu představit, jedině v Marketu. Nebylo by je, ani kam uskladnit a to máme na chalupě, hodně místa. Jsem ráda, že mám takovou zásobu kopru. Rodina nyní nechce kopr, možná až doroste příště. Tak se budeme těšit na další úrodu a rozdávání. Pěkný večer přeje Viky

Od: jar®
Datum: 29.05.12 14:48

krásný kopr, já ho zavařuji jako okurky, hodně napěchovat skleničky, pak zalít lákem na okurky a osladit cukrem nebo sladidlem a zavařit 20min. při 80C. Vydrží i pár let, když je někdy kopru málo.

Od: ann*
Datum: 29.05.12 18:57

Jéje, já sem lačná po kopru, tak se poohlídnu po tom nízkém, když tak pěkně jde :) jinak se mi zdá, že se mi letos zase nevyvede, suchu, mráz ...

Datum: 29.05.12 23:39

Dobrý den Ann. Domnívám se, že naše úroda kopru, je skutečně asi druhem, to je nízký. Tento kopr, roste jako prales i když ho zalíváte, tak si nelehne, stojí jako generál.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.