Možnost zneužití facebooku a jména

Od: Datum: 07.11.12 13:53 odpovědí: 4 změna: 08.11.12 08:47
Dlouhou dobu jsem facebook odmítal a nepoužíval. Ale nyní jej potřebuji kvůli kontaktu s určitými osobami a taky kvůli informacím ke kterým se chci dostat, protože v dnešní době se hodně toho dává a informuje na facebooku.
S čím mám ale problém, je nutnost vystupovat pod svým pravým jménem. Bylo by sice možné si nějaké vymyslet, ale přijde mi to zase blbé vzhledem k lidem kteří mě znají a se kterýma mám zájem komunikovat.
Nerad ale takto vystupuji pod pravým jménem. Navíc mám obavy ze zneužití. Mám pár lidí, kteří mě zrovna nemusí a třeba bývalé spolužáky ze školy, kteří rádi šikanovali.
Je vůbec reálně možné, že by mohl můj profil nebo jméno někdo zneužít proti mě? Nebo jsem jenom zbytečně paranoidní? Jak se popřípadě chránit nebo bránit?
Děkuji

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.12 17:21
avatar

Když už musíte založit profil na FB, tak doporučuji uvádět o sobě minimum údajů a určitě nezveřejňovat fotky. Nutnost uvést pravé jméno není, spousta lidí používá zkomolené či pozměněné. Takže budete mít jednoduchý profil, ze kterého nebude zřejmé, jestli jste to Vy, či jen shoda jmen.

Osobně jsem odpůrcem FB a nevím, co Vás nutí k založení profilu, komunikovat lze přece přes jiné softy ( ICQ, Skype...).

FB jde, pochopitelně zneužít, ale čím míň toho o sobě uveřejníte, tím méně toho na Vás může někdo vytáhnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.12 17:32

Přesně... Nač FB? Kde jsou ty časy icq, skype. Když přišlo toto tak je to čím dál horší, hlavně, že z toho mají prachy, ale jinak nic. Jinak též jsem odpůrcem. Být váma tak FB nezaložím. Radši si založte ICQ, Skype,... Před několika měsící myslím, nějací "hackeři" napadli FB a získaly všechny údaje o profilu (tedy přihlasovací údaje). FB je spíš pro tu "mladou" generaci, kteří ještě nic nechápu(sice patřím do ní také, ale vidím to jinak). Fotky a takové blbůstky dávat na internet nač? Jinak myslím, že tam jde i dát aby váš profil ("zeď", fotky,...) viděly jen přátelé, ale i tak. Radím vám nezakládat, jsou i jiné možnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.12 08:42
avatar

Omyl, podle podmínek FB se člověk může zaregistrovat jenom pod svým skutečným jménem. V profilu pak může (ale nemusí) uvést další údaje. Totéž platí pro fotku - má se použít skutečná fotka uživatele? ale kdo nechce, nemusí vložit žádnou.

To, že spousta lidí pravidla obchází, neznamená, že je není nutné dodržovat. A určitě bych nikomu neradila, aby pravidla porušoval jenom proto, že to dělá "spousta dalších"...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.12 08:47
avatar

Potřebujete-li profil na FB, klidně si jej založte i s pravým jménem. Nemusíte však uvádět adresu, ani telefon, e-mail si můžete založit specielně pro tento účel (nemusíte se pak obávat zneužití e-mailu).

V profilu si můžete nastavit, kdo všechno může Váš profil vyhledat (vyhledávání lze i zakázat), kdo Vám může napsat zprávu, kdo může číst Vaše příspěvky, kdo uvidí Vaše fotky, ...

Zabere to nějaký čas, ale poměrně dost se toho dá zabezpečit. Doporučuji mj. zakázat přístup ke skutečným i virtuálním přátelům.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.