Upadla mi myš

Od: Datum: 03.02.13 18:21 odpovědí: 15 změna: 05.02.13 08:56

Dobrý den, upadla mi ze stolu myš na koberec. Nic neprasklo, ale ta potvůrka stávkuje. Kurzor lítá po monitoru i mimo něj, nemohu se nikam strefit, nic zaměřit. Psát je na mrtvici.

Nevíte, co se stalo a jak to opravit? Předem děkuji. Jaga.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.13 18:27

To byla optická myš? Asi se nárazem hnul senzor. Nová stojí pár korun...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.02.13 18:28

Zkus ji vytáhnout z PC a znovu zastrčit. Pokud máš USB tak ji zkus třeba v jiném portu. Pokud to nepomůže, tak ji jedině rozebrat a podívat se, co se v ní uvolnilo.

doplněno 03.02.13 18:38:

Kukol - je fakt, že myš je spotřební materiál a nestojí za to se s ní zabývat. Ale každý nemá doma rezervní a zkus ji sehnat v neděli večer.

Od: mowla*
Datum: 03.02.13 18:29

Zkus ji odpojit a znovu připojit...

Je mechanická a nebo optická? - pokud odpojení/zapojení nepomůže, bude potřeba ji rozebrat a zkontrolovat - mechanické mohla vypadnout osička z uložení (slouží k převodu mechanického pohybu na el. impulsy), optické se posunout snímač...

Od: kukol
Datum: 03.02.13 18:35

Ja to delam tak, otres to pokazil, otres to spravi. Zatrast, pobouchat mys a jak to nepomuze, koupit novou. 70kč a je doma nova

Od: martinjelinek*
Datum: 03.02.13 19:00

rozebrat a opravit JO

Datum: 03.02.13 20:36

Už je to v pořádku? Jestli ne, vypněte počítač, odpojte a znovu připojte myš a znovu zapněte PC. (Tento postup pomáhá při většině problémů s myší, klávesnicí, flashdiskem, ...)

doplněno 04.02.13 09:52:

Promone, vycházím ze svých zkušeností. Myš mi na zem spadla několikrát, ale nikdy se mi nerozbila...

Ale každý můžeme mít zkušenosti jiné.

Datum: 03.02.13 20:45

To je zajímavý poznatek, ivzez. Předpokládám, že když na autě píchnete kolo, tak jej v duchu té Váší rady opravíte vystoupením a opětným nastoupením do auta *smich*

Datum: 03.02.13 20:51

promon: to mi připomíná ten vtip,jak jedou v autě pánové Shell,Ford a Bill Gates.Auto se najednou zastaví.Mr.Shell říká: myslím,že nám došel benzín.Mr.Ford oponuje: ale ne,já bych to viděl na poruchu motoru.Následně se ozve Bill Gates: pánové,já myslím,že bude stačit,když všichni vystoupíme a znovu nastoupíme.

Datum: 03.02.13 21:16

Jojo - ten fór znám - bohužel, spousta uživatelů se domnívá, že i evidentně mechanický fail - typicky rozsekaná klávesnice, myš. tiskárna a pod se opraví tímto způsobem. Zejména u CNC strojů to zažívám denně. Naposledy minulý týden - PC ve velkoplošné pile byl do poloviny case zaplněn pilinami a prachem. Tak dlouho to léčili připojováním a odpojováním všemožných periferií, až zčoudl procesor. A to se vyplatí... *smich*

Datum: 03.02.13 21:15

Někdy takto dokáže pěkně potrápit i vlákno či vlas, které ulpí na senzoru myši.

A pokud je používání PC, jak píšete, na mrtvici, pak Win mají funkci i pro ovládání kurzoru numerickou klávesnicí namísto myši. Návod pro Win 7, u Xp to pak bude někde v možnostech usnadnění.

Datum: 03.02.13 21:23

Jestli je optická, můžete mít uvnitř, odkud svítí, chycený nějaký kus chlupu nebo jiný bordel, pak myš takhle ustřeluje.

Od: buss®
Datum: 03.02.13 21:30

Pakrát poklepat a když nic, dá se rozebrat, ale na co jsou znalosti? To by asi tady nebyl dotaz. Takže vztí něco přes 100 Kč a koupit novou.

Datum: 04.02.13 15:27

Dobrý věčer, mě padá na zem furt, mám notebook a na stole málo místa... jeslti máte někde v okolí Globus tak tam stojí myš asi 79,- korun, myslím Trend Line, já bych to neřešila.. :)koupila bych prostě novou

Datum: 05.02.13 08:35

Dobrý den, děkuji vám všem za rady. Myška to byla optická, USB. Manželovi upadla mnohokrát /když prohrál šachy, občas mu "upadla" i dost velkou silou*smich*/ a nikdy se s ní nic nestalo. A mně jednou a nechtíc a bylo hotovo. Koupila jsem si novou, úplně stejnou a stála 110 Kč. Takže to zas nebylo nic tak strašného. Pán v prodejně říkal, stejně jako vy tady, že uvnitř je takový plastový sloupek a tam se zřejmě něco odpojilo.

Je to jako u lidí: někdo upadne, vstane, opráší se a jde dál. Jiný si přitom zláme nohu.

Tak ještě jednou dík.*slunce*Jaga.

Datum: 05.02.13 08:56

Marcelko, tu starou myš nevyhazuj, nech ji dědovi na to "upadávání" po šachách

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.