Disk F:Recovery

Od: Datum: 07.02.13 21:11 odpovědí: 3 změna: 06.03.13 21:07

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, asi před třemi dny se mi v adresáři počítač ukázal disk F:Recovery nic jsme s tím nedělala znervózňovalo mě to... Druhý den vlezu do PC opět do adresáře počítač a už se tam zobrazuje jen disk C: a Q: na kterém je MS Office.. je tam tedy ten disk F:Recovery pořád?(i když není vidět) Já mám docela strach jelikož jsem chtěla dělat obnovu (výhledově) a bojím se, že když bych jí dělala celý pc zničím..Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.13 16:01

Ten disk F:Recovery tam určitě stále bude, pravděpodobně jako skrytý oddíl na HDD - obsahuje soubory potřebné pro obnovení systému PC do výchozího stavu (jako po prodeji). Například k notebookům se už dnes málokdy dává instalační CD/DVD pro systém, většinou se instalační soubory umísťují právě do takového skrytého oddílu a počítač při prvním spuštění vyzve k vytvoření CD pro obnovu systému. Jestli jste nikdy nic takového nedělala, pak bude lepší případnou obnovu svěřit odborníkům.

doplněno 10.02.13 12:50:

Konkrétně Sony Vaio neznám, ale obecně obnova znamená navrácení do stavu, v jakém byl ntb při prodeji - tedy jen s těmi programy, které nainstaloval výrobce (nebo prodejce) a likvidaci všech úprav, které byste udělala vy. A pokud máte svoje data (texty, filmy, fotky, atd) na stejném disku jako systém, přijdete i o ně - předem si je zazálohujte a zkontrolujte, zda záloha je v pořádku. Postup pro obnovu je uveden v manuálu, pokud nemáte a potřebujete manuál, podle přesného typu ntb ho můžete vyhledat tady.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.02.13 18:46

no já si neuvědomuji, že bych to dělala, ale ten disk recovery (F:Recovery) tam vidět byl, teď zase vidět není, mám sony vaio a je tam to tlačítko na obnovu assist, ještě by mě zajímalo, když bych udělala obnovu, zda se zachovají programy jako Vaio Gate apod..

Od: jaguar007*
Datum: 06.03.13 21:07

Pokud sou to výchozí programy od Vaia tak se zachovají ale pokud máte nějaké osobní programy např: Skype,Ofice tak to si radši udělejte zálohu než začnete obnovovat

Ps: jaký máte operační systém?

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.