Externí disk, může pracovat rychleji

Od: Datum: 07.02.13 17:19 odpovědí: 6 změna: 12.02.13 13:07

Dobrý den,

potřebuji Vaši pomoc. Vlastním externí disk WD 10EADS Extermal USB Device o velikosti 1 TB. Až do nedávna fungoval v pořádku. Nejsem si vědom, že bych na NB instaloval něco co by mu mohlo vadit. Objevuje se mi hláška " toto zařízení může pracovat rychleji" a nevím co s tím. Zkoušel jsem přes správce zařízení odinstalovat a znova nainstalovat ovladač, jenže nechce si žádný najít. Proto jsem zkoušel se podívat na stránky výrobce, ale tam jsem taky nepochodil. Disk je teď pomalý a nevím jestli pomalu neodchází, protože po připojení se strašně dlouho načítá.

Máte někdo s tímto zkušenosti?

Děkuji za Vaše rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.02.13 18:31

Instalace něčeho by vadit neměla, ale bůhví jestli jsi něco neodinstaloval. Zkoušel jsi disk připojit do jiných konektorů? Popřípadě zkontroluj jestli máš nainstalované ovladače na základní desku. V poslední řadě by opravdu mohlo něco odcházet.

Ohodnoceno: 0x

Od: nemo129*
Datum: 12.02.13 11:54

Disk jsem postupně připojil na všechny konektory..nic stále stejný problém. Potom jsem disk připojil k jinému NB a stejný problém...tak nevím co s tím :( Kabel jsem koupil nový a taky to nepomohlo..

Od: zabu
Datum: 07.02.13 20:26

Mě tahle hláška začala vyskakovat po připojení USB Flash na prodlužovací kabel. Pomohla výměna za nový a kratší kabel. Domnívám se, že se nějak kabel poškodíl-polámal(vznikly asi odrazy na kabelu), ovladač to poznal a snížil rychlost. Třeba to bude něco podobného.

Datum: 12.02.13 11:52

Koupil jsem nový kabel. Problém přetrvává :(

Od: mowla*
Datum: 12.02.13 12:45

Zkus reinstalovat ovladače mainboardu (USB) - je možné, že ti USB chodí jen 1.1 (např.) - objeví se hláška i když připojíš jiný USB disk k tomuto počítači?

doplněno 12.02.13 13:34:

V tom případě je to zvláštní - USB disky - obvykle, nepotřebují žádné ovladače. V hardware disku také - v zásadě, nemá co ´odejít´ tak, aby se jen výrazně zpomalil, ale fungoval. Ještě zkus jiný kabel (vím, že´s jej vyměnil - zkus použít z některého disku, který funguje).

Případně disk testni programem chkdsk (s parametrem F, příp. R) a poté defragmentuj.

Datum: 12.02.13 13:07

Po připojení jiného externího disku není problém. Jiný externí disk jede i 50MB/s. Hláška se objevuje jen o toho jednoho problémového. Jako by odešlo něco přímo v tom disku... A když ten disk připojím k jinému NB, problém přetrvává, takže to nebude ovladač na USB...

doplněno 24.02.13 13:43:

Problém se mi podařilo nakonec vyřešit. Problém byl v konektoru na externím disku, který "odešel". Externí disk jsem vyndal z obalu a připojil klasicky k stolnímu pc a vše fungovalo.

Heureka!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.