Tablet a internet

Od: Datum: 07.02.13 09:31 odpovědí: 5 změna: 07.02.13 12:51

Už jsem tady sehnala spoustu informací.Sama mám dotaz,pro někoho to může být banalita ale prosím o vysvětlení .chci si koupit tablet s WI-FI .Chci si ho brát na chatku kde není nic ani elektřina.Soused asi 30m daleko má na přístřešku na trojnožce anténu.Lidi to mají na domech - malý plechový obdélník(tak to vidím já).Budu moci já používat internet?Poprosím v případné odpovědi polopaticky.Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.02.13 10:02
avatar

Internet u WiFi se používá tak, že v nastavení připojení vyhledáte WiFi sítě. Může se jich tam objevit jedna nebo několik. Problém je ten, že většina těchto připojení je chráněna heslem, to znamená, že pokud nebudete vědět heslo, tak se na tu síť nepřipojíte. Jsou takzvané volně přístupné sítě (nezabezpečené), například v kavárnách, obchodních centrech apod.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kololol
Datum: 07.02.13 11:53

původně jsem to totiž pojala tak,že pokud bydlím 300m od té chatky a domá mám drátové připojení,že teda se prostřednictvím Wi fi na tu síť mého poskytovatele dostanu - a tak jak se přihlašuju doma že to půjde i kus dál od bytu.To jsem si představovala jednoduše jako Hurvínek válku?

Datum: 07.02.13 12:23
avatar

Musela byste mít wifi router doma zapojený a na jeho wifi byste se napojila, ale nevím, jak s tou vzdáleností, to by musel být nějaký zesilovač signálu případně i anténa. 300 metrů je dost.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kololl
Datum: 07.02.13 12:51

moc děkuji za odpověď.Pochopila jsem to

Od: ladaadal*
Datum: 07.02.13 11:19

Pokud to má wifi vysílač a rozvádí to ostatním sousedům, zajít za ním a domluvit se (zřejmě ti dá heslo k síti). Pokud to má jen přijímač, budeš muset zjistit, kde bere signál a spojit se s poskytovatelem toho signálu.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.