SDHC karta z foťáku se dožaduje formátování!

Od: Datum: 08.12.12 21:32 odpovědí: 4 změna: 08.12.12 23:51

Dobrý večer, SDHC karta, která je ve foťáku, po mně chce formátování .. Prvně jsem ji normálně strčila do ntb a jela v pohodě.. Pak jakoby se zrušil kontakt a karta se odpojila a od té doby chce jen formátování... I v ntb i ve foťáku .. Pomůžete někdo prosím? Nechci přijít o fotky :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jami*
Datum: 08.12.12 22:50

Přesně tohle se mi stalo pár dní zpět s kartou v mobilu... Připojil jsem jí přes čtečku do pc, nahrál si tam muziku a na konci jí vytáhnul jako vždy bez předchozího zvolení "bezpečného vyjmutí". Po vložení do mobilu se mi zobrzovala jen hláška kartu SD je možno bezpečně odebrat a v nastavení jí šlo jedině formátovat. To samé po připojení k PC. Zkoušel jsem i dva různé programy na obnovu dat, jeden běžel půl hodiny a pak vyhodil chybu. Druhý ani kartu nechtěl brát jako umístění ze kterého je možné něco obnovit...

Ten program který se zdálo, že opravdu něco dělá (i když pak po určitym počtu přečtených dat vyhodil chybu), se jmenuje PC Inspector smart recovery. Je ke stažení zadarmo.

Ohodnoceno: 0x

Od: hm®
Datum: 08.12.12 23:03

Pokus se nejdřív udělat kopii toho disku (té karty). Pak experimentuj.

Od: misul*
Datum: 08.12.12 23:06

Menší otázečka: Jak udělám kopii?... Díky

Od: hm®
Datum: 08.12.12 23:51

V Linuxu třeba:

dd if=/dev/příslušný_disk of=obrazdisku.img

ve Win nevím, zkus najít nějaký program pro vytváření obrazu disku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.