Něco lepšího než Fraps?

Od: Datum: 06.11.12 19:31 odpovědí: 7 změna: 06.11.12 21:40

Ahoj.. :) Znáte něco lepšího na nahrávání her než Fraps? :) Aby to mělo co největší rozlišení a kvalitu :) Díky za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.11.12 19:47
avatar

Fraps je v rozlišení a kvalitě na vrcholu, protože ukládá nekomprimované video, tedy plnou kvalitu (a díky tomu během nahrávání nezatěžuje procesor, ale zase docela využívá disk) :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.12 19:47
avatar

Fraps má rozlišení neomezené a kvalitu takovou, jakou vám to stíhá, tedy v nejlepším případě naprosto bezeztrátovou?

Jinak tedy VHcapture, free a s pár vymoženostmi navíc. Pozor, ve win7 (a asi i vistách) spouštět ručně jako správce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.12 19:55

No tak zůstanu u Fraps.. :) Ale když udělám video tak má třeba 7GB a když ho přerendruju v programu tak se zmenší.. :) Jsou tam pak na obraze vidět nějaké ztráty které vznikly tím přerendrováním? A kdyžtak jaký program je na rendrování nejlepší :) A když ve Frapsu nahraju video 1360x768 tak jde pak v nějakém programu roztáhnout třeba na 1920x1080, ale aby se kvalita videa zachovalá stejná? Protože když to udělám, tak mi tam vznikne černý okraj pouze.

Datum: 06.11.12 20:33
avatar

Video nikdy neroztahovat. Když bude v konečné podobě menší než obrazovka uživatele, tak si ho teprv on zvětší a roztáhne.

Nejvyšší kvalitu získáte tak, že toto čisté nekomprimované video z nahrávače hodíte do studia, sestříháte, přidáte efekty, zvuky a tak. Rozměr videa nijak neměnit. Po dokončení projektu video exportujete, bez zvuku, jako kodek zvolíte ffdshow xvid (pochopitelně nutno mít ffdshow filtry nainstalované), v nastavení kodeku dáte kvalitu na maximum - beze ztrát. Vyexportované video tedy bude pořád identické s originálem, ale už znatelně menší. Tento krok je vlastně jen pro to, aby se následně pracovalo s menším objemem dat.

Zvukovou stopu exportujete zvlášť buď přímo do cílového kodeku, nebo do wavu a třeba v GoldWave ji převedete.

Nejdůležitější krok, spustíte MeGUI, jako cílový kodek vyberete H.264, v nastavení pak variable bitrate, dva průchody. Zbytek je na vás - změna velikosti (třeba vašich 768 na standardních 720p), ořez, další nastavení.. Můžete si určit konečnou velikost nebo cílovou bitrate (nezapomenout, že tam pak přijde i zvuk, takže s ním počítat). Pak to spustíte, počkáte x hodin, až se to dopočítá, a přejdete k poslední fázi.

Znovu MeGUI, tohle hotové video a předem hotový zvuk spojíte dohromady a bez jakýchkoli úprav vložíte do mkv kontejneru a máte hotovo. Tohle trvá už jen chvilku. Při bitrate kolem 3-4-5 kbit/s (nebo kolem 30MB za minutu) to nerozlišíte od natočeného originálu. Samozřejmě záleží na obsahu, u filmu stačí míň, u záběrů plochy mnohem míň, u akčního sestřihu hry trochu víc.

doplněno 06.11.12 22:30:

Viz nahoře, Fraps nebo VHcapture.

doplněno 06.11.12 22:35:

Jo jestli myslíte ten na stříhání, tak to je jedno, protože v tom děláte jen kompozici, ne úpravy. Co vyhovuje.. ať už vegas, premiere nebo aftereffects.. ze surového vstupu dostanete víceméně surový výstup, žádná komprese nebo překódování se tam nekoná - nebudete to ukládat přímo do finálního avi, budete tvořit pouze bezeztrátový xvid mezivýstup.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.12 21:40

A v jakém programu?.. :)

Datum: 06.11.12 19:59
avatar

Doporučuji PlayClaw, nějak nahrávat jde i s Xfire.

doplněno 06.11.12 20:01:

PlayClaw narhrává v základním nastavení stejně jako Fraps, ale lze zapnout komprimaci, která sice trochu sníží kvalitu, ale i zatížení CPU a velikost souboru. Navíc umí na obrazovce zobrazovat různé informace (teplota a zatížení CPU, GPU, info o nahrávání, čas atd.)
Xfire zase neumí skoro nic, ale je zdarma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: darda
Datum: 06.11.12 20:37
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.