Audio CD + Fotky? Jde to dohromady? V čem?

Od: Datum: 10.01.13 09:44 odpovědí: 10 změna: 10.01.13 19:18

Chci vědět, jestli je možné na jedn CD nahrát audiostopu z MP3, aby to přehrál normální CD přehravač a zárovň tam přidat i fotky, které by byly vidět v DVD přehrávači nebo na PC - zkrátka takový hybrid. Dá se to? V případě, že ano, tak v jakém software?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.13 09:59

Na CD můžu vypálit cokoli, třeba i programy, ale každý soubor má svou příponu. A každý přehrávač pracuje s určitými příponami. Takže na CD můžu dát hudbu i fotky, ale každý přístroj ukáže a přehraje jenom to svoje.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.01.13 10:03

No jde mi o to, ze jsem to kdysi zkousel a neslo to - nevim v cem byl problem ale cd prehravac, ktery jine vypalene cd prehral toto nechtel prehrat, ale v PC to fungovalo. Nechce se mi kazit media jen proto, abych zjistil, ze to nejde. Takze jesstli nekdo dokaze poradit v cem a jak to udelat budu rad. Dekuji

Datum: 10.01.13 10:06

Nemate tak uplne pravdu. Tazatel nechce michat fotky a mp3ky, ale AUDIO stopy pro stolni audio prehravace s DATY pro PC (klidne i ty mp3)

Datum: 10.01.13 10:02

Ano lze. Umí to např. Nero burning software (bohuzel neni to freeware). Funkce se jmenuje SMÍŠENÝ DISK.

Ohodnoceno: 1x

Od: hm®
Datum: 10.01.13 10:13

Ano, jde to, mám taková CD, která normálně hrajou v CDpřehrávači a za hudbou mají další "oddíl", kde mám texty těch písniček a ty lze normálně prohlížet v PC jako textové soubory. Vypaluji to tím základním programem, co pro vypalování mám. Jmenuje se snad Wodim. Je to linuxový program.

Datum: 10.01.13 10:52

nejaky freeware program, co by to umel?

doplněno 10.01.13 10:53:

pro windows

Datum: 10.01.13 11:46

Pokud při vypalování nastavíš "datový disk",nahraje fotky - JPG - video MPEG-1 i audio MP3.

JABRAKA

Datum: 10.01.13 11:58

ja nechci nahrat MP3, ale regulerni audio stopu, ktera je hratelna v kazdem CD prehravaci bez podpory MP3

Od: rv
Datum: 10.01.13 17:24

Daný formát se jmenuje CD extra, kdysi to bylo snad zajímavé.

Datum: 10.01.13 19:18

Dřív to takhle bylo i na některých originálních lisovaných cd, za písničkami byly ještě videoklipy, fotky, pdf bookletu a tak.

Na některých cd to bylo zas naopak, před audiem byl nějakej bordel, aby to na pc nešlo načíst (a zkopírovat) vůbec *ee*

Pod windows jsem to zkoušel akorát v Neru, to fungovalo. Prý to jde i v cdburnerxp (freeware), stačí založit audio, nechat disk neukončený, vypálit, založit data, vložit ten samý a připálit to jako další stopu. Jestli to tak fakt funguje, šlo by to udělat teoreticky asi v čemkoli.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.