Rozdíly ve Windows 7

Od: Datum: 06.12.12 12:14 odpovědí: 7 změna: 06.12.12 21:56

Ahoj,mám dotaz na vás.A to jaký je rozdíl mezi dvd se sys.windows 7 hp za např.1800,- a 4000,-?Synovec chce win 7 pod stromek,tak mě pls poraďte...díky!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.12 12:23
avatar

Ahoj, rozdíl je ve funkcích které systém obsahuje. Levnější jsou Home premium, dražší profesional. Taky záleží zda se jedná o OEM verzi, či krabicovou. Krabicová bývá dražší. Pro synovce bude dostačující Home Premium verze.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: petapeta*
Datum: 06.12.12 12:36

Ta levnější verze je OEM (Original Equipment Manufacturer).OEM je software, který je dodáván společně s počítačem.

Ta dražší verze je software balený v krabici. V kompletním balení produktů naleznete licenční smlouvu (EULA), instalační média s produktovým klíčem. Výhodou tohoto balíčku je pak možnost využívat licenci neomezeně (v případě výměny hardwaru nebo poškození počítače můžete kdykoli krabicový software odinstalovat a nainstalovat na jiný počítač) a je zajištěna technická podpora ze strany společnosti Microsoft prostřednictvím zákaznického centra.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: valnik
Datum: 06.12.12 12:58

Dostatečná odpověď,moc dík!

Od: mowla*
Datum: 06.12.12 13:15

Budu s kolegy nade mnou trošku nesouhlasit - ono je to celé trošku jinak... ;)

1. existují různé verze W7, rozlišené cenou - a dostupnými funkcemi... Pokud synovec nedefinuje své potřeby, nelze přesnou verzi poradit (mimochodem - některé verze jsou i závislé na hardware)

2. verze OEM se od "krabicové" liší tím, že ji lze koupit jen s nějakým hardware, kromě těchto dvou existuje ještě verze ´upgrade´, která je dostupná jen k některým oficiálně vlastněným Win předešlé verze (např. OEM nelze upgradovat)

Být tebou, pobavím se se synovcem o - jakou verzi má nyní a jakou potřebuje - velmi zjednodušené srovnání je zde, http://windows.microsoft.com/…-CZ/windows7/products/compare , výborné pak tady (Comparison chart) - http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions ... Byla by škoda darovat pod stromeček ´krám´, který se sice Win7 jmenuje, ale nedostačuje...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: valnik
Datum: 06.12.12 17:05

Tak má win xp professional(ovšem nelegální),tak chce nový win a nejlépe win 7 home premium a asi vzhledem k hardware 32bit.Má procesor 2 jádro Athlon,3 GB ram,geforce 9600Gt (zbytek nevim,základní desku atd).

Od: mowla*
Datum: 06.12.12 17:28

Osobně bych se přikláněl k Professional, ale zřejmě mu Home Premium postačí... A - vzhledem k tomu, že nemá žádnou legální předchozí verzi Win, je nutné koupit tzv. plnou verzi (žádný update/upgrade apod)...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jd*
Datum: 06.12.12 21:56

a vzhledem (podle popisu) ke stari pocitace a jiste nekdy blizko planovane prestabe bych kupoval zcela urcite 64bit verzi a to plnohodnotnotnou (ne OEM)- Windows 7 Home Premium CZ. chteji za to ovsem nekrestanske penize,pripravte se.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.