Časté výpadky internetu

Od: odpovědí: 6 změna:
Dobrý večer,mám problem s internetem nebo pc.Když si otevřu nějakou stránku,tak mi to napíše že server nebyl nalezen , tak to pár krat aktualizuju a stránka se mi zobrazí.Máme doma 3 pc a u všech je stejný problém.ISP jsem volal,ale u něj problém není,tak jedině něco s pc nebo něco s připojením,nevíte někdo jak by se to dalo opravit? Antivirus mám,takže na viry bych to neviděl.
6 odpovědí na otázku

 

 


3x
avatar maverick

Pokud jak říkáš jdou všechny 3 pc stejně tak může být problém na tvojim routeru, v tom případě by bylo nejlepší ho pro test vyřadit a místo něj zapojit jedno pc které bude nakonfigurováno podle paramametrů poskytovatele (prostě jako router na wan straně) a druhá možnost je problém někde na vedení k tobě, ale to už je problém poskytovatele a nebo přímo u poskytovatele. Řečem u nás je vše OK nevěřim, to mi říká každá druhá helplinka na kterou z práce volám- buď se tam člověk dovolá až když mu řeknou že už to jede a nebo říkají to je problém u vás :)

Souhlasím se vším co je výše,ale ještě bych doporučil pokud to bude dělat i mimo ten router zkusit příkaz ping přímo na dns server,ktery vlastně překlada čísla stranek na logickou podobu například www.seznam.cz má číslo na odezvu 77.75.76.3 .

Takže dám dle postupu výše z nabídky start spustit a do řádky napíšu cmd a dám Enter Vyskočí černé Dosovské okno kde napíšu třeba třeba na ten seznam toto ping www.seznam.cz a dam enter. Proběhnou 3 pingy a pokud je vše v pořádku tam by to mělo vypadat takto : Opověd od 77.75.76.3 bajty =32 čas =16 ms TTL = 256.. Hodnota TTL není důležitá .

No a pak bych zkusil ten DNS sever což je potřeba ho znat nebo zkusit to zjistit z Dos okna příkazem ip config/all

tento příkaz vypíše všechny sítové připojení a pokud máš pře kabel tak tě zajíma připojení k místní síti . Tam bude napřed IP adresa dle vzorce napřiklad 192.168.1.2 pod tím maska sítě obvykle 255.255.255.0 a výchozí brana 192.168.1.1 přiklad. No a pod výchozí bránou je psano primární DNS server třeba 212.80.66.7

Pokud vše je s odezvou do 200 ms tak by mělo vše fungovat,ale už jsem to zažil také že bylo rušení a nešly otevřít stránky a nebylo to poznat ani z pingu.


bytes: 32 time:5ms TTL:248

 


2x

Pravděpodobně máte výpadky v připojení internetu. Jednak bych zjistil rychlost připojení na www.rychlost.cz.

Důležitější ve vašem případě je zjištění stability připojení. To můžete provest 2 způsoby.

1/ Start -Spustit - napsat CMD V okně napíšete příkaz

ping 10.3.1.1. -t potvrdíte enter a necháte proběhnout několik minut zastavíte pomocí CTRL+C. Ve vypsané zprávě je je čas přijetí v ms (čím kratší tím lepší) a počet ztracených paketů v %

2/ Jednoduší je že internetu zadáte www.mojeip.cz. Zde zakliknete "PING" zadáte nějakou web adresu např. www.seznam.cz a vyplňte počet odeslaných paketů min na 50. Čím více tím je solidnější výsledek.

Z obou testů snadno zjistíte jednak rychlost připojení ,čas v ms ale hlavně stabilitu připojení (kolik % paketů se ztratilo). S výsledkem bych šel na poskytovatele internetu.

Další možností je, že máte na PC nějakou havěť, která odesílá informace na internet.

I toto se dá zjistit pomocí Start -Spustit - napsat CMD ale okně napíšete příkaz netstat potvrdíte enter. Pozor - Při otevření více stránek na internetu v prohlížeči vám je tam všechny vypíše. Pokud budete mít v okně vypsaných hodně připojení svědčí to o nějaké havěti (vir ...) v PC.

 


Tak jsem zkusil to netstat do cmd a ukazalo to hromadu localhostu a nazev meho pc a nejake porty a hned se to zavrelo.Tak nevim,router jsem restartoval,ale nepomohlo.

cmd je příkaz který spustí příkazvej řádek a ten by se neuzavřel, ty jsi to napsal do kolonky spustit ;)

Nevíš? No urguj poskytovatele a nejdřív zkus přípojení bez routeru jak jsem popisoval

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]