Existuje vhodné připojení

Od: odpovědí: 3 změna:

Hledám vhodný druh připojení k internetu pro mou známou. Na ubytovně nemá pevnou linku, její comp je SP2, OS Windows XP Prof., Pentium II. O možnosti propojení na UPC silně pochybuji. Napadlo mě něco přes USB nebo Wi-fi, ale není to právě oblast, kde bych se orientovala. Nevíte někdo?

3 odpovědi na otázku

 

 


Ještě doplňuji info o procesoru: Procesor Intel Pentium II 398 MHz, 192 MB RAM

 


0x

Pokud je v okolí wi-fi poskytovatel, může s patřičným vybavením využít w-fi. Seznam poskytovatelů je např. zde: rychlost.cz/pripo/.... Zda bude potřebovat wi-fi kartu, nebo bude stačit pouze LAN karta záleží na poskytovateli jak má v budově řešen rozvod.

Pokud v dosahu není signál žádného poskytovatele tak zbývá pouze možnost připojení přes některého z mobilních operátorů.

U obou možností ale hrozí, že do tak starého PC nepůjde připojit ani w-fi karta ani modem.

Teoreticky by také šlo se domluvit s někým v okolí kdo internet má na sdílení jeho připojení a podílení se na nákladech za připojení.

 


0x

Mám zkušenosti jak s USB modemem od O2, tak od U:fon. Obojí je pomalé a málo spolehlivé vzhledem k ceně (do 700,-Kč). Vhodné je to tehdy, není-li jiná možnost, nebo je-li potřeba mobilní připojení.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]