Anonymita na chatu a na internetu

Od: odpovědí: 4 změna:

Chtěl bych vědět, zda lze nějakým způsobem zpětně vystopovat ty, kteří anonymně píší do různých diskusí na internetu (např. k ohlasům na články) nebo zda je to opravud naprosto anonymní.

4 odpovědi na otázku

 

 


2x

anonymita. Na internetu? To téměř neexistuje. Vystopování i možnost být anonymní není záležitost pro BFU, je třeba trocha znalostí a někdy ani ty nepomohou vystopovat. Skrýt se je krapet jednodušší.

 


0x

Jak říká alf, anonymita na internetu přes všeobecné mínění neexistuje :) Já osobně např. dělám AM (anti-multi) v jedné online webové hře a občas lidi nechápou kolik toho vím o jejich účtěch a jejich připojení na internet. A jak můžu odhalit jejich dvojitý účet a další prohřešky proti pravidlům a to i přes různé triky jako je schovávání se za proxy atp. :) Ale to jsou účty ve hře a to jsem trochu odbočil. Konkrétně u článků a diskusí záleží zda a kolik informací je archivováno o dotyčném anonymním přispěvovateli, ale obecně pokud tě někdo (policie nebo profíci) bude chtít najít, tak tě prostě většinou najde (pokud nejsi též profík :) )


Jakým způsobem to tedy funguje. Jak lze jen podle nějakého hesla najít odesílatele?

Musíš si říct co za sebou na internetu vlastně zanecháváš. Je to např. tvoje IP adresa, poskytovatel tvého připojení, země odkud jsi, tvůj prohlížeč, tvůj operační systém, kdy jsi přišel a kdy jsi odešel atp. S tím už se dá slušně pracovat. Lze tomu samozřejmě z části zabránit použitím proxy (anonymní IP, u registrovaných účtů se pak musí použít jiné ukazatele), ale oficiální proxy servery by pro policii měli vést záznamy a ty neoficiální zase znamenají bezpečnostní riziko. Prohlížeče se umí maskovat za jiný (Opera) atp. atd. Prostě to záleží na tvé dovednosti a znalostech a jak se chceš opravdu schovat, ale jak říkám pokud nejsi profík, tak tě profík stejně najde.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]