Obnovení účtu na facebooku

Od: Datum: 03.12.13 20:00 odpovědí: 6 změna: 03.08.15 16:01

Zdravím všechny poradce. Nemůžu se dostat na fb profil, prý jsem si v 4.50 změnil heslo, což pravda není. Pro jistotu jsem dal "Zamknout můj účet". Pokračuji přes obnovení hesla. Mailovku přes kterou jsem se přihlašoval už asi 5 let nepoužívám. Zadám tedy nový @ na který mám přístup, ale pak už se neděje nic, mně z fb nic nepřijde, přátelům také nepřijde žádný bezpečnostní kód, už to zkouším dva týdny... Nemůžu se nikam dál dostat, na konci to chce znova se přihlásit. Nápověda na fb je k ničemu, nemáte nějaký návod jak postupovat? Nebo aspoň nějaké vysvětlení? V ČR asi nesedí nějaký admin od fb se kterým by se to dalo vyřešit, že? Předem díky za jakoukoliv pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.13 21:18
avatar

Chyba je v tom novém e-mailu. FB zašle nové heslo jenom na e-mail, na který je FB účet navázán.

Dostanete-li se do původního e-mailu, přihlaste se do něj, změňte si v něm heslo a pak FB požádejte o změnu hesla.

Další možností je uzamčení účtu - s tím nemám zkušenosti, takže si nejsem jista, jestli FB pomůže se změnou hesla u uzamčeného účtu.

Podaří-li se Vám heslo pro účet na FB změnit, přihlaste se do účtu, zadejte v osobních údajích nový e-mail a potvrďte jej (FB zašle e-mail s odkazem pro potvrzení).

Po potvrzení nového e-mailu nastavte nový e-mail jako hlavní a původní e-mail odstraňte.

A pozor na hesla! Vypadá to, že někdo uhodl heslo k Vašemu původnímu e-mailu, takže mohl změnit heslo k Vašemu účtu na FB.

Jestli útočník změnil heslo k původnímu e-mailu, mohl byste se pokusit napsat na podporu FB, ale nejsem si jista, jestli máte jak prokázat, že účet patří Vám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wave
Datum: 03.12.13 21:31

1. do původního mailu se nedostanu, ale heslo na FB profil bylo jiné než do mailu. mail jsem několik let nepoužíval, nic citlivého tam není

2. vše bych si samozřejmě rád změnil, ale do FB profilu se nedostanu, účet jsem zamknul

3. na podporu FB jsem psal, po odeslání požadavku se objevila hláška typu "Stejně to číst nebudeme, ale děkujeme"

4. nejvíc mě dojímá poslední hláška obnovovacího cyklu "Váš účet je dočasně nedostupný. Přihlaste se z webového prohlížeče, abyste k němu znovu získali přístup." a kolotoč se točí dál... :-D

5. děkuju za pár rad, i za postup co dělat až se do profilu dostanu, ale začínám mít pocit že už to nepůjde

Od: wave
Datum: 03.12.13 22:02

6. FB: "Jak chcete svoje heslo obnovit?" nabízí se zaslání na přihlašovací mail, v mém případě vítám odkaz "Nemáte již přístup k těmto údajům?" a v následujím okně "Zadejte e-mailovou adresu nebo telefon, k nimž máte přístup. Tuto adresu budeme používat pro zasílání zpráv týkajících se obnovení účtu." Zadával jsem telefon, už asi tři maily ke kterým mám přístup a nic, žádná zpráva od FB, přátelům nikdy nic nepřišlo, někde je chyba...

Datum: 04.12.13 01:19
avatar

Zkuste ten účet na FB zase odemknout a pak teprve požádat o zaslání hesla na jiný e-mail.

Pro úplnost: Nemyslela jsem si, že byste měl stejné heslo na e-mail i na FB. Napadlo mne, že se někdo dostal k Vašemu e-mailu a jeho prostřednictvím nastavil na FB nové heslo.

V takovém případě by bylo dobré změnou hesla v původním e-mailu zamezit útočníkovi v dalším přístupu. Ovšem je nereálné, že by heslo nezměnil ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wave
Datum: 04.12.13 12:10

"Již nemám přístup k e-mailové adrese, kterou používám pro Facebook.


Nemohu resetovat svoje heslo, protože nemám přístup k e-mailové adrese uvedené u účtu.


Můžete se znovu dostat do svého účtu na Facebooku, když odpovíte na bezpečnostní otázku nebo když vám pomohou přátelé. Chcete-li zjistit, zda máte tyto možnosti k dispozici, postupujte následujícím způsobem:  1. Přejděte na přihlašovací stránku Facebooku a klikněte na možnost Zapomněli jste své heslo?


  2. Vyplňte formulář, pomocí kterého identifikujete svůj účet.


  3. Podívejte se na seznam e-mailových adres vedených u vašeho účtu. Pokud nemáte přístup ani k jedné z nich, klikněte na odkaz Nemáte již přístup k těmto údajům?.


  4. Podle pokynů odpovězte na bezpečnostní otázku nebo získejte pomoc od přátel, pokud se vám tyto možnosti zobrazují, nebo kontaktujte svého poskytovatele e-mailových služeb.


Jakmile se do účtu znovu dostanete, můžete svou přihlašovací e-mailovou adresu kdykoli změnit na stránce Nastavení účtu. Můžete se také na Facebook přihlašovat pomocí libovolné e-mailové adresy přidané k účtu."Samozřejmě jsem se dostal již několikrát úplně na konec, k bodu 4. Rád bych využil pomoci od přátel, ale nikdy nikomu nic nepřišlo, ani mně. Mám se tedy obrátit na Seznam.cz? Co po nich mám chtít?

Od: baoo
Datum: 03.08.15 16:01

Mám úplně ten stejný problém... Prostě nikomu z mých přátel ani mě nic nepřišlo... Podařilo se vám to nakonec vyřešit? Nebo má někdo podobný problém nebo návod, co s tím dělat dál? Byla bych opravdu moc vděčná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.