Filmy na Blu ray

Od: Datum: 04.12.12 23:37 odpovědí: 10 změna: 06.12.12 04:12

Ahoj, jsem milovník filmů a přemýšlím jak vypálit filmy na blu ray. Je možné že sosnu z netu soubor MKV (20gb) vypálím ho na BD (25gb) a přehraju v BD-přehrávači (příklad- http://www.czc.cz/philips-bdp2900-12/106792/produkt?q-c-0-price=r2000-6500)? Stejně jako to jde u dvd - vypálíte soubor avi na dvd - novější přehrávače (dnes už asi všechny) to přehrajou. Nechtělo by se mi totiž stahovat takový velký filmy a ještě to nějak(?) předělávat do BD formátu (u dvd je to .vob, ne?). BD nemám ani vypalovačku ani ten přehrávač, teprve si vybírám pořádnou televizi (možná projektor :), tak s tím nemám zkušenosti.
Děkuji všem za "cosi" :))

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.12.12 09:21

Jestli si budete kupovat novou TV, tak si kupte tu, která umí přehrávat videosoubory (včetně MKV) z externího zdroje (např. přes USB) a k tomu externí disk, na který si ty soubory přehrajete a nemusíte řešit vypalovačku, média ani formátování.

Já mám např. TV od Samsungu, k tomu připojený externí box od ICY BOXU na dva klasické HDD disky a na nich nahrané MKV soubory.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.12.12 10:19

Trošku mi uniká smysl. Jde tady o datrový tok. Těch 400mega do kterých je Matroska schopná nacpat běžný 1.5 hodinový film Bluray formátu nestačí ani na titulky.

Odpověď tedy je - Ano po nějaké konverzi se vám jistě může podařit převést ten film do formátu BR ale kvalita bude asi taková jako když z fotky ze starého mobilu necháte vytisknout plakát. Kde není dostatek dat, není kvalita obrazu.

doplněno 05.12.12 10:22:

Matroska je jeden z formátů s nejvyšším stupněm komprimace, takže jestli jste našel film ve formátu MKV s objemem dat 20 giga tak to buď není film ale celý seriál, nebo je to nějaké FAKE.

Datum: 05.12.12 11:07

Záleží na tom, jak konverzi nastavíte. V archivu mám běžně MKV soubory o velikosti 20 i více GB.

viz např. info o jednom filmu z nejmenovaného fora:

Format : Matroska

File size : 18.9 GiB

Duration : 1h 58mn

Overall bit rate : 22.8 Mbps

Bit rate : 19.1 Mbps

Width : 1 920 pixels

Height : 1 080 pixels

AUDIO - AC-3 CZ, ENG, DTS - ENG

Titulky - cz,sk,eng

Od: luke237
Datum: 05.12.12 11:12
Nevim, co ma podle tebe Matroska co spolecneho s nejakymi 400MB. Matroska je jen kontejner. Do neco si muzes nacpat co chces. Bud nejakou mlhu v 400MB nebo slusny bitrate na 20GB. *ee*

Datum: 05.12.12 12:25

Přehlídnul jsem v původně zadaným dotazu tu zmínku o velikosti toho MKV souboru. Každopádně MKV formát vznikl se záměrem dostat na 700mB cedéčka filmy které se už kvůli velikosti v Mpeg ani AVI na jedno CD nevešly.

Smysl komprimace 25 giga na 20 giga MKV ale stejně nechápu. MKV není bezstrátová komprese a tudíž uploadovat kvůli zmenšení o pětinu 20 giga s nadějí že si to někdo bude konvertovat zpátky mi připadá na palici. Lidi kteří mají dost rychlý internet na to aby stahovali 20giga nějakou kompresi rádi oželí.

Datum: 05.12.12 13:52

Jde o to, že ne každý fanda filmů ve fullHD rozlišení si kupuje originální BD disky, nepotřebuje bonusy a další věci. Pak je rád za MKV soubor, který obsahuje to hlavní co chce, ve výborné kvalitě a místo 50 GB originálu si sežene 1 soubor o velikost +/- 20 GB, který si v klidu přehraje na PC nebo v TV.

doplněno 05.12.12 13:55:

A nemusí s tím dělat nic jiného než zmáčknout PLAY na ovladači.

Protože jsou samozřejmě i uploadeři, kteří poskytují původní BD v původní velikosti a struktuře a ne každý uživatel ví co s tím. A je rád, že místo 50 GB různých souborů a adresářů se kterými by musel něco vymýšlet, sežene 1 soubor o poloviční velikosti.

doplněno 05.12.12 13:56:

Ale to už jsme se značně odchýlili od původního dotazu a dostali se k polemice, která tazatele pravděpodobně nezajímá.

Datum: 06.12.12 04:02
Smysl komprimace 25 giga na 20 giga MKV ale stejně nechápu. MKV není bezstrátová komprese
Placas uplny blbosti. Vubec nechapes, co je kontejner. Kontejner jen popisuje strukturu dat v nem ulozenych. Ten se zadnou kompresi vubec nezabyva.
Jak uz ti tady vysvetlil gotrekzagary, mensi velikost je pravdepodobne zpusobena vypustenim nejakych veci z originalniho BD (treba uvodniho intra, reklam, upoutavek na dalsi filmy, menu, oznameni o zakazu kopirovani apod.) a tak ten 20GB MKV obsahuje jenom vlastni film). K zadnemu prekodovani s nejvetsi pravdepodobnosti nedoslo, jen se to prebalilo do jineho (v tomto pripade verejneho, otevreneho) kontejneru (Matroska).

Datum: 05.12.12 17:19

Taky se přimlouvám za NAS nebo externí disk. CD/DVD/BD jsou přežitek 2disky pokud toužíte po záloze a všechno přehrávám přes domácí gigabit LAN. Zkuste si zjistit výhody disků (menší cena, spolehlivost (výměna disků po cca 3letech) rychlost, manipulace a vše mám pěkně pohromadě žádný stohy obalů a přehrábávání. Zkuste a už nikdy se nevrátíte k médiím jako jsou CD/DVD/BD. Jinak televize musí podporovat DLNA a mít LAN konektor

Datum: 05.12.12 23:41

Taky možnost, ale NAS může být pro někoho drahý. Pak stačí USB a externí disk, nebo to co mám já...

Není to plnohodnotný NAS, připojuje se přes USB nebo eSata, obsahuje slot na dva HDD a záleží na každém jakou si tam dá kapacitu. Navíc je možné disky měnit a co si budeme povídat, je jednodušší manipulace s jedním diskem o obsahu 2 TB, než s odpovídajícím počtem BD či DVD.

Datum: 06.12.12 04:12
Koukam, ze Kangaroo ma jako jediny doma poradny system (NAS (Raid?), GigaEth, DLNA). *srdce* *hi* *slunce* *palec* *tanec* *placni* *frajer*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.